Лудогорец разби с 3:0 Левски в мач от 30-ия кръг на Първа лига. Точни за "орлите" на "Хювефарма Арена" бяха Козмин Моци от дузпа, Мавис Чибота и Дан Битон. След този мач разградчани ще получат титлата си, която завоюваха преди няколко кръга. Тимът на Павел Върба вече е само на един мач от изравняване на рекорда на ЦСКА от 36 поредни срещи без поражение.

Лудогорец събра 72 точки, докато "сините" са с 53 и до последно ще треперят за мястото си в Европа през следващия сезон.

Лудогорец - Левски, на живо

Лудогорец - Левски 3:0, гол на Битон

Шампионите преследват рекорда на ЦСКА

Преди началото на срещата Марселиньо се сбогува с разградчани. Бразилецът напуска тима, след като не успя да се споразумее с ръководството за нов договор.

Снимка 487280

Домакините излязоха с ретро екип, с който първия футболен тим на Разград през 1945 година е дебютирал. Освен това имената на играчите бяха написани на кирилица, а не както досега на латиница.

Срещата започна с атаки и към двете врати от първата минута. Найджъл Робърта имаше две възможности, но първо стреля далеч от целта, а след това Терзиев изби пред голлинията центриране на Лозев, което отиваше в краката на нидерландеца.

Снимка 487286

Разградчани отговориха с опасен удар от воле на Вандерсон в 16-ата минута, който Георгиев спаси. Шест минути след това Георги Терзиев отново се намеси решително. Лозев проби отдясно и центрира остро в наказателното поле за Робърта, но защитникът изпревари своя съперник.

В 26-ата минута Лудогорец поведе. Вандерсон навърза няколко играчи в синьо в наказателното поле, след което бе препънат от Мартин Райнов. Главният рефер Николай Йорданов бе категоричен и посочи бялата точка. Козмин Моци застана зад топката и вкара за 1:0.

Снимка 487283

Малко след това Робърта пропусна да завърши отлична контраатака на "сините". В 43-ата минута Ренан направи отлично спасяване, като парира изстрел на Лозев от пет метра. Страничният съдия Мартин Венев вдигна засада, но такава определено нямаше, тъй като Жоржиньо покриваше крилото.

Втората част започна с удар от воле на Паулиньо, който не затрудни Ренан. В 62-ата минута Спиерингс също шутира, но отново бразилският вратар се справи.

Снимка 487287

В 66-ата минута Лудогорец стигна до втори гол. Тогава Каули пусна отличен извеждащ пас към Чибота. Конгоанецът надбяга Каргас и матира Георгиев за втори път. Малко след това вратарят на Левски отрази мощен шут на Тауата.

Снимка 487285

"Орлите" продължиха да натискат и девет минути по-късно вкараха трето попадение. Разписа се Дан Битон. Израелецът получи топката пред наказателното поле, финтира Горанов и Райнов и с прецизен удар вкара за 3:0.

В 85-ата минута Горанов и Баджи се сдърпаха, за което и двамата получиха жълти картони.