Лудогорец победи Левски с 1:0 в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Единственият гол в мача вкара Каули Оливейра в 84-ата минута. Двата тима предложиха интересен мач, който бе белязан с поредото безумно съдийско отсъждане. В края на първата част Здравко Димитров бе спрян от флага на страничния съдия с несъществуваща засада. Младежкият национал бе изведен сам срещу Пламен Илиев, а при подаването бе в собствената си половина.

С успеха "орлите" събраха 23 точки и поведоха във временното класиране. "Сините" остават на незавидната 12-а позиция с 11 точки, но определено могат да са доволни от лицето, което показаха на "Хювефарма Арена".

Лудогорец - Левски 1:0, гол на Каули

Двамата наставници са били съотборници на "Герена"

Двубоят започна с повече битка в средата на терена, като нито един от двата тима не успя да вземе преимущество.

Двата тима заиграха с по-голям интензитет след половин час игра, което доведе и до няколко интересни ситуациии пред вратарите. В 33-ата минута Жордан Икоко проби отдясно и намери Елвис Ману в наказателното поле. Нидерландецът се освободи и потърси далечния ъгъл, но стреля покрай вратата.

Снимка 503418

Три минути по-късно отново Ману получи в наказателното поле и стреля, но топката срещна тялото на Алекс Петков.

В 40-ата минута Мартин Райнов намери Найджъл Робърта, който пое топката и стреля опасно по диагонала, но не намери очертанията на вратата. Малко по-късно Андриан Краев не успя да изведе Робърта сам срещу Илиев. Вместо това халфът бе фаулиран от Жозуе Са, а Найджъл стреля високо над вратата от отсъдения пряк свободен удар.

Снимка 503416

Четири минути по-късно Ники Михайлов се прояви със страхотно спасяване. Каули проби отдясно и центрира в наказателното поле. Алекс Петков протегна крак и изби. Топката стигна до Ману, който от близка дистанция стреля силно, но вратарят на "сините" се намеси блестящо.

В продължението на първата част Здравко Димитров получи извеждащ пас зад отбраната на домакините и се озова сам срещу Пламен Илиев. Футболистът на Левски обаче бе спрян от несъществуваща засада, тъй като бе в своята половина в момента на подаването.

Снимка 503415

Втората част започна с добра възможност за "орлите". Жоржиньо центрира в наказателното поле, където Димитър Митков се озова между централните защитници на гостите и нанесе удар с глава, който мина на сантиметри от гредата.

В 66-ата минута Михайлов се прояви с още една блестяща намеса. Недялков получи от Каули в наказателното поле и от своя страна намери връхлитащия Доминик Янков. Халфът нанесе удар, който вратарят на "сините" изби.

Снимка 503414

Малко по-късно Текпетей нанесе удар, който рикошира в Атанасов. Топката стигна до Митков, който стреля по диагонала, но топката срещна гредата.

В 84-ата минута Лудогорец поведе. Текпетей получи от Икоко отдясно и центрира в наказателното поле. На далечната греда Найденов с поредната си грешка през този сезон изпусна Каули, а бразилецът с глава матира Михайлов за 1:0.