Лудогорец се върна към победите в Първа лига. "Орлите" сразиха с 3:1 гостуващия Дунав (Русе) в мач от 7-ия кръг на първенството. Клаудиу Кешеру най-после се отпуши и вкара два гола в 51-ата и 53-ата минута, а през първата част Джоди Лукоки бе дал преднина на разградчани в 26-ата минута. Почетното попадение за "драконите" вкара Иван Коконов в 76-ата минута.

С трите точки шампионите събраха 14 пункта и заемат трето място във временното класиране. Тимът изостава с 5 от лидера Левски и две от втория ЦСКА. Дунав е 12-и с 6 точки.

Тимът на Пауло Аутуори можеше да спечели с далеч по-изразителен резултат, но Вандерсон, Лукоки и Шверчок пропуснаха, а Бакалов удари греда.

Лудогорец - Дунав 3:1

Лудогорец - Дунав 3:1, Коконов върна един гол

"Орлите" нямат право на грешна стъпка срещу "драконите"

Лудогорец започна вихрено срещата. Още в 1-ата минута Горалски пусна извеждащ пас за Вандерсон отляво. Бразилецът напредна и се озова сам срещу Димитров, но вратарят на русенци спаси.

Десет минути по-късно Лукоки центрира опасно в наказателното поле, но Кешеру се размина с топката. Натискът на Лудогорец даде резултат в 26-ата минута. Кешеру с едно докосване изведе Лукоки отдясно, а холандецът с мощен удар от въздуха вкара за 1:0.

Снимка 376206

Гостите можеше да стигнат до изравнителен гол в края на полувремето. Тогава Коконов бе изведен отляво, напредна с топката, преодоля Ренан, но си затвори ъгъла за стрелба. Фланговият футболист опита да намери Ахмедов в наказателното поле, но Моци изчисти.

В началото на втората част "орлите" решиха мача с два бързи гола, дело на Кешеру. Румънецът направи 2:0 в 51-ата минута. Разградчани изпълниха заучено положение. Вандерсон центрира от корнер, а нападателят с мощен удар от въздуха вкара за 2:0.

Снимка 376205

Две минути по-късно Кешеру вкара втория си гол в мача. Вандерсон изведе своя съотборник отляво, а той копна топката за 3:0.

Дунав опита да се върне в срещата чрез Иван Коконов. В 61-ата минута фланговият нападателя опита фалцов удар, който мина на сантиметри от гредата. Минута по-късно резервата Шверчок се озова на стрелкова позиция, но ударът му по диагонала излезе в аут.

Снимка 376204

В 76-ата минута "драконите" все пак стигнаха до попадение. Иван Коконов се справи с Панов отляво, а след това и с Горалски и с удар в далечния ъгъл вкара за 3:1.

В 82-ата минута Лукоки проби отдясно и намери Бакалов в наказателното поле. Ударът на седмицата обаче срещна гредата.

Снимка 376199

В 86-ата минута Антон Недялков получи контузия и бе заменен от Рафаел Форстър. До края на срещата не се случи нищо запомнящо се и разграчани спечелиха с 3:1.