Лудогорец победи Черно море с 3:1 в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Головете на "Лудогорец Арена" паднаха през първото полувреме. Вандерсон откри резултата в 8-ата минута, а седем по-късно Марселиньо удвои. Дани Кики върна едно попадение в 32-ата минута, но в 41-ата Мисиджан оформи крайното 3:1.

В 20-ата минута главният рефер Никола Попов не посмя да остъди чиста дузпа в полза на "моряците" за нарушение на Натанаел срещу Аристоте Ндонгала.

Разградчани събраха 63 точки и увеличиха преднината си пред втория ЦСКА на 6 точки. "Червените" утре гостуват на Пирин в Благоевград. Варненци са 9-и с 27 пункта.

Лудогорец - Черно море 3:1

Лудогорец - Черно море 3:1, гол на Мисиджан

"Орлите" нямат право на грешка срещу "моряците"

Двубоят започна с домакински натиск. "Орлите" създадоха първата по-сериозна опасност още в 4-ата минута, когато Мисиджан напредна отляво и опита да намери непокрития Кешеру в наказателното поле, но Зехиров успя да изчисти и да предотврати голова възможност за разградчани.

Добрата игра на възпитаниците на Димитър Димитров даде резултат четири минути по-късно. Кешеру върна топката към Анисе в наказателното поле. Мадагаскарецът опита удар, който се превърна в пас за Вандерсон. Бразилецът стреля от малък ъгъл и след рикошет в Кононго топката стана неспасяема за Макенджиев.

В 15-ата минута Марселиньо удвои преднината на Лудогорец. Кешеру изведе Мисиджан отляво, а холандецът с едно докосване центриране в наказателното поле, където бразилецът засече топката във вратата.

Снимка 344729

В 20-ата минута бе подмината чиста дузпа в полза на гостите. Натанаел влезе остро в краката на Аристоте Ндонгала, а това се случи пред погледа на допълнителния асистент съдия. Повторенията показаха, че защитникът не играе с топката, а категорично извършва нарушение срещу конгоанеца. Отсъждането на Никола Попов бе корнер.

В 31-ата минута Ндонгала премина покрай няколко играчи на "орлите", но не успя да нанесе опасен удар и Броун без проблеми улови.

Минута по-късно гостите върнаха едно попадение. Дани Кики овладя центриране на Кононго в наказателното поле, финтира Натанаел и със силен шут от малък ъгъл не остави шансове на вратаря на Лудогорец.

Снимка 344730

В 41-ата минута домакините се възползваха от грешка на Хасани и върнаха преднината си от два гола. Макенджиев успя да спаси удар от близка дистанция на Кешеру, но Мисиджан бе оставен непокрит и се разписа на празна врата.

Димитър Димитров разкритикува играчите на Лудогорец, въпреки успеха над Черно море

"Не съм доволен от играта в защита"

В края на полувремето румънецът също бе близо до попадение, но от воле стреля покрай левия страничен стълб.

Снимка 344727

Втората част започна с игрово превъзходство на Лудогорец, но домакините не успяха да затруднят Макенджиев. Едва в 65-ата минута Вандерсон получи извеждащ пас отдясно, но стражът на "моряците" скъси ъгъла и бразилецт стреля над вратата.

В 79-ата минута резервите Горалски и Шверчок направиха двойно, което изведе халфа на стрелкова позиция. Полякът обаче шутира покрай вратата. Малко след това Фенуш нахлу в наказателното поле на домакините и отправи силен удар, който Броун изби.

Илиан Илиев: Недоволен съм само от резултата

"На моменти играхме като равен с равен с Лудогорец"

До края на срещата пред двата отбора се отвори по още една възможност за гол. Първо Кузма стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в защитник, но Броун успя да я избие в корнер. Малко след това Горалски от добра позиция не намери очертанията на вратата.