Лудогорец си върна първото място във временното класиране на efbet Лига, след като победи с 2:1 като гост Черно море. Срещата бе от шестия кръг на първенството. Родриго откри резултата на "Тича" в 28-ата минута. Дан Битон изравни в 32-ата минута, а в 74-ата Клаудиу Кешеру оформи крайния резултат. Пет минути преди края на срещата Марселиньо бе изгонен за втори жълт картон.

Така "орлите" събраха 14 точки и изместиха Левски от лидерската позиция. Черно море остава шести с 9 пункта след първата си загуба за сезона.

Черно море - Лудогорец 1:2

Черно море - Лудогорец 1:2, гол на Кешеру

През изминалата кампания варненци записаха два успеха над разградчани

Още в 3-ата минута Патрик Андраде опита удар от далечна дистанция, който Пламен Илиев улови.

В 24-ата минута Кешеру и Чибота комбинираха в наказателното поле. Последва центриране на румънеца, с което защитата на "моряците" се справи. Топката стигна до Дан Битон, който шутира опасно, но Дюлгеров спаси.

120 секунди по-късно Пламен Илиев демонстрира чудесен рефлекс и спаси вратата си от гол. Родриго се възползва от грешка на Горалски и проби отляво. Той финтира Терзиев и намери Аристот Ндонгала. Конгоанецът стреля от около 5-6 метра, но Тигъра спаси.

Снимка 439123

Доброто начало на мача на Черно море доведе до гол в 28-ата минута. Тогава Анисе сбърка в центъра на терена. Топката попадна в Родриго, който напредна с топката, финтира Терзиев и с удар в десния ъгъл даде аванс на своя отбор.

Четири минути след това Лудогорец изравни. "Орлите" получиха право да изпълнят пряк свободен удар отдясно в половината на варненци. Битон завъртя топката пред бранителите на домакините, Жоржиньо не успя да я засече, което обърка Дюлгеров и кълбото попадна в мрежата за 1:1.

В 42-ата минута разградчани пропуснаха отлична възможност да стигнат до пълен обрат. Чибота намери Жоржиньо с 40-метров пас, последва брилянтно подаване с едно докосване от въздуха към Кешеру, който стреля от воле, но право в Дюлгеров, който с блестящ рефлекс изби.

Снимка 439127

В 50-ата минута резервата Светослав Дяков извърши нарушение на границата на наказателното поле. След неговото изпълнение Андраде нацели гредата.

В 61-ата минута Попов осъществи отличен 60-метров пробив отдясно, последва прострелно центриране към Андраде, но малко не достигна на нападателя да засече от седем-осем метра срещу вратата.

В 74-ата минута Лудогорец направи пълен обрат. Реабилитираният Марселиньо, който влезе като резерва, центрира отдясно, Кешеру нахлу в наказателното поле от втора позиция, нанесе удар с глава, който рикошира в Хантакиас и стана неспасяем за вратаря за 1:2.

Снимка 439128

Десет минути по-късно Марселиньо бе изгонен с втори жълт картон. Бразилецът фаулира грубо Йонуц Нягу и главният рефер Ивайло Стоянов го изгони.

До края на срещата не се случи нищо запомнящо се и Лудогорец отново поведе колоната в първенството.