Лудогорец победи Ботев (Враца) с минималното 1:0 и си върна първата позиция във временното класиране на efbet Лига, след като ЦСКА и Левски не се победиха.

ЦСКА и Левски не се победиха - 2:2

Вечното дерби оправда всички очаквания! Четири гола, напрежение и емоции до последната секунда!

Сблъсъкът завърши без победител

Единственото попадение в срещата бе дело на Станислав Манолев.

В 9-ата минута беше първата по-интересна ситуация за Ботев (Вр), но Петър Атанасов стреля право в ръцете на Ренан.

В 21-ата минута Станислав Манолев откри резултата. Дан Битон подаде към Светослав Дяков, той пусна към Якуб Свиерчок, който от своя страна отклони с глава към Станислав Манолев. Бившият футболист на ЦСКА бе оставен непокрит и откри резултата във Враца.

В 28-ата минута изстрел на Даниел Генов прелетя много над вратата, пазена от Ренан.

В самия край на първото полувреме Димо Бакалов подаде към Мавис Чибота, който навлезе в наказателното поле, но силният му шут излезе в аут.

Ботев (Враца) - Лудогорец 0:1, Станислав Манолев бележи за "орлите"

Шампионите ще се опитат отново да излязат на пътя на победата

Десет минути след подновяването на играта Чибота центрира към Свиерчок, той стреля с глава, но Костов улови топката.

В 58-ата минута гредата попречи на врачани да изравнят. След изпълнение на пряк свободен удар Валери Домовчийски стреля с глава, но топката се отклони в гредата. След това Дани Гаджев се опита да нанесе удар, но бе маркирана засада.

В 72-ата минута и Лудогорец нацели гредата. Драгош Григоре подаде към Димо Бакалов, който успя да се освободи от играч на Ботев и пусна към Свиерчок, но ударът на поляка разтърси горната греда.