Лудогорец направи нова стъпка към титлата, след като победи с 2:1 Ботев (Пловдив) у дома в мач от последния кръг на редовния сезон в Първа лига. "Орлите" трябваше да правят обрат, след като Антонио Вутов откри резултата в края на първата част. В 57-ата минута Вандерсон изравни, макар че имаше засада на Сисиньо. В 90-ата минута Жоржиньо донесе трите точки на разградчани.

Така възпитаниците на Павел Върба събраха 62 точки и имат аванс от 13 пред ЦСКА и Локомотив (Пловдив), които играят по-късно тази вечер. "Канарчетата" са 9-и с 30 пункта.

Лудогорец - Ботев (Пловдив) 2:1, гол на Жоржиньо

Мачът е от 18:45 часа в Разград

В началото на мача домакините имаха териториално предимство, но така и не създадоха нищо интересно пред Янко Георгиев. В 22-ата минута Чибота нахлу в наказателното поле, където с шпагат Работов му изби топката. Главният рефер Волен Чинков посочи бялата точка, но страничният арбитър му сигнализира, че защитникът е играл чисто и наказателният удар бе отменен.

В 31-ата минута хубава комбианция на Лудогорец позволи на Марселиньо да изведе Вандерсон на чиста позиция. Бразилецът преодоля вратаря, но на пътя на топката застана Работов, който изчисти.

Снимка 483593

Малко по-късно гостите отново трябваше да чистят от голлинията си. Сисиньо центрира по земя в малкото наказателно поле, където Каули не успя да засече топката в опразнената от хвърлилия се на плонж Георгиев. Последва рикошет във вратарят и кълбото тръгна към вратата, но притичалият Бурбано изби.

В последната минута на първата част Ботев откри резултата. Балтанов получи подаване по десния фланг и центрира към наказателното поле, където Терзиев и Григоре изпуснаха Вутов, който засече топката във вратата.

Снимка 483590

В началото на второто полувреме Стоянов спаси опасен удар на Неделев от пряк свободен удар. В 52-ата минута Георгиев отрази шут на Марселиньо в центъра на вратата.

Пет минути след това Лудогорец изравни с нередовен гол. Сисиньо получи топката отдясно, но бе в засада. Бразилецът центрира в наказателното поле, където Вандерсон с глава изравни.

Малко по-късно Лудогорец бе близо до пълен обрат. При едно статично положение топката стигна до Каули на стрелкова позиция, но ударът му се отби в гредата.

Снимка 483589

В 72-ата минута попадение на Кешеру бе отменено, тъй като топката бе излязла в аут при подаването на Жоржиньо. Седем минути по-късно Георгиев отрази удар на Каули.

В 84-ата минута удар с глава на Кешеру стрещна гредата. Малко след това Марин изчисти лошо топката след центриране от корнер. Кълбото стигна до Жоржиньо, който от 6-7 метра стреля мощно над гредата.

Снимка 483587

В 88-ата минута Сисиньо намери Каули на далечната греда, но бразилецът от няколко метра на намери очертанията на вратата. Две минути след това Лудогорец стигна до победен гол. Вандерсон намери Каули в наказателното поле, който с меко центриране намери Жоржиньо на далечната греда, а крилото на празна врата вкара за 2:1.