Лудогорец записа важна победа по пътя към преследването на 10-ата си шампионска титла. Разградчани победиха Ботев (Пловдив) с 2:1 в последен мач за полусезона, който бе отложен от 13-ия кръг.

Тимът на Станислав Генчев поведе в резултата в края на първото полувреме от доста спорна дузпа, отсъдена от Николай Йорданов. Точен от бялата точка бе Клаудио Кешеру.

През втората част, резултатът бе удвоен от Доминик Янков. В самия край, Ботев върна едно попадение чрез Сисе, който обаче бе в засада при паса към него.

Така Лудогорец ще зимува на първото място с 39 точки, на шест пред втория Локо (Пловдив). "Канарчетата" пък са на 12-ата позиция с 14 пункта.

Лудогорец - Ботев (Пд), 2:1, шампионите поведоха от много пресилена дузпа, Доминик Янков удвои

Гостите са със седем юноши в състава

Гостите от Пловдив бяха излезли с доста експериментален стартов състав. Сред единадесетте стартираха цели седем юноши. Именно поради тази причина и тимът стартира с екип с вишнев цвят и без имена на гърба.

Снимка 510571

Срещата започна с тотална доминация на домакините. До 10-ата минута "канарчетата" не успяваха да си подадат повече от два точни паса, а шампионите търсеха уверено път към вратата, пазена от Аргилашки.

В 18-ата минута, стражът на пловдивчани трябваше да се намесва след като Доминик Янков се освободи между няколко бранителя на гостите, нахлу в наказателното поле и стреля, но той изби решително.

Към 30-ата минута, гостите добиха все повече увереност да поглеждат към вратата на разградчани, а от своя страна те видимо започваха да се изнервят от головата си несполука до този момент.

Снимка 510569

В 37-ата минута дойде и най-спорната ситуация в мача. Чибота нахлу в наказателното поле и стреля, според рефера Николай Йорданов топката бе срещнала ръката на Викор Генев. При положението играчът на Ботев се завъртя с гръб, а топката срещна дясната му ръка, която обаче бе плътно прибрана и не влияеше на играта. Реферът бе от отлична видима позиция, за да прецени ситуацията, която породи много въпросителни. Клаудио Кешеру изпълни от точката на дузпата, без да остави никакъв шанс за Аргилашки - 1:0 за разградчани.

В самия край на полувремето, Десподов се измъкна измежду двама, намери Анисе, той стреля, но право в лявата греда, пропускайки добра възможност за удвояване на резултата.

През втората част, домакините доминираха, а "канарчетата" трудно успяваха да се противопоставят.

В 50-ата минута, интригата в мача бе тотално убита. Клаудио Кешеру засече центрирана топка в наказателното поле и я пусна към Доминик Янков, за който отблизо остана най-лесното - да вкара за 2:0. Това бе трето попадение за младока с екипа на шампионите.

В 71-ата минута дойде и най-чистото положение за пловдивчани в мача. Шоколаров пусна дълъг пас към Сисе, който отдясно намери Иван Василев около точката на дузпата, той стреля мигновено от чиста позиция, необезпокояван от играчи на Лудогорец, но право в страничната греда.

В самия край, Ботев върна едно попадение, но отново със съдийска грешка. Стефан Попов намери Сисе, той излезе на стрелкова позиция и парира Пламен Илиев за 1:2. При подаването обаче имаше засада и голът не трябваше да бъде зачетен.