Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители:
90′

КРАЙ НА МАЧА! ЛУДОГОРЕЦ ПОБЕДИ С 2:1!

89′

ГОЛ ЗА БОТЕВ! Стефан Попов намери Сисе, той излезе на стрелкова позиция и парира Пламен Илиев. При подаването имаше засада, отново спорно решение на Николай Йорданов.

88′

Срещата се доиграва, без сериозни опасности пред двете врати.

88′

Иван Василев е заменен от Богданов

88′

Шоколаров отстъпва мястото си на Русев.

81′

Десподов е заменен от Дяков.

80′

Митков се отличава с лошо първо докосване на топката и пропилява добра атака на домакините.

Снимка 510571

77′

Итов заменя Георги Трифонов.

72′

Чибота е заменен от Текпетей.

71′

Най-чистото положение пред Ботев! Шоколаров пусна дълъг пас към Сисе, който отдясно намери Иван Василев около точката на дузпата, той стреля мигновено от чиста позиция, необезпокояван от играчи на Лудогорец, но право в страничката греда!

68′

Слаб удар на Десподов не успява да затрудни Аргилашки.

66′
Ради Цонев недоумява какви дузпи свирят българските съдии

Халфът на "сините" коментира наказателния удар за Лудогорец срещу Ботев (Пловдив)

65′

Домакините владеят тотално инициативата, като притежанието на топката е 66% в тяхна полза.

63′

Кристиан Добрев е заменен от Сисе.

60′

Димитър Митков заменя Кешеру.

59′

Чибота успя да се освободи от млад защитник на Ботев, стреля от малък ъгъл, но в аут.

58′

Шампионите се опитват да измислят нещо ново в атака...

50′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Клаудио Кешеру засече центрирана топка в наказателното поле и я пусна към Доминик Янков, за който отблизо остана най-лесното - да вкара за 2:0! Това е трето попадение за младока с екипа на шампионите. Интригата в мача съвсем намалява.

48′

Виктор Генев като в началото на първото полувреме излиза с предпазна маска на лицето, но бързо я сваля.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

46′

Стефан Баджи е заменен от Елвис Ману.

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! ШАМПИОНИТЕ ВОДЯТ С 1:0!

44′

Десподов се измъкна измежду двама, намери Анисе, той стреля, но право в лявата греда!

39′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Клаудио Кешеру изпълни от точката на дузпата, без никакъв шанс за Аргилашки - 1:0 за разградчани!

Снимка 510570

37′

Дузпа за Лудогорец! Чибота нахлу в наказателното поле и стреля, според рефера Николай Йорданов топката е срещнала ръката на Викор Генев! При положението играчът на Ботев се завъртя с гръб, а топката срещна дясната му ръка, която обаче бе плътно прибрана и не влияеше на играта. Реферът бе от отлична видима позиция, за да прецени ситуацията, която обаче е доста спорна.

33′

Гостите добиват все повече увереност да поглеждат към вратата, пазена от Пламен Илиев. От своя страна, шампионите видимо започват да се изнервят от головата си несполука до този момент.

30′

Баджи също е декориран в жълто.

28′

Тонев се спречка с Чибота и получи жълт картон.

24′

Оливие Жак Ем Вердон пусна към Кешеру, който от дъгата пред наказателното поле стреля, но твърде, твърде неточно, високо над вратата.

22′

Работов спря солова акция на Доминик Янков в наказателното поле, спасявайки тима си от доста сериозна опасност.

18′

Аргилашки! Доминик Янков се освободи между няколко бранителя на гостите, нахлу в наказателното поле и стреля, но вратарят на пловдивчани изби.

17′

Опасност за Лудогорец! Чибота засече топката пред наказателното поле и стреля силно, но неточно.

13′

Центриране на Десподов от корнер, Терзиев отклони с глава, но твърде неточно.

11′

Гостите трудно успяват да си подадат повече от 3 точни паса.

7′

Тотална доминация на домакините, ще удържат ли младоците от Ботев на натиска?

6′

Центриране на Десподов от фаул, но "канарчетата" избиха топката от наказателното поле.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

НАЧАЛО НА МАЧА НА "ХЮВЕФАРМА АРЕНА"!

1′

Гостите излизат в нетрадиционен вишнев цвят на екипите си. Фланелките са без имена, предвид седемте юноши, включени в състава в последния момент.

81 Димитър Митков

Лудогорец и Ботев (Пловдив) ще изиграят последния мач в България за 2020 година. Двата тима се изправят един срещу друг в отложен мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Срещата трябваше да се изиграе на 21 ноември, но от БФС решиха да я отложат заради 10 заразени с коронавирус футболисти при разградчани.

Двубоят днес на "Хювефарма Арена" започва в 14:00 часа.

В последния си мач "орлите" не успяха да победят Арда (2:2), но сега са амбицирани да завършат годината с победа и да дръпнат на върха в класирането. Разградчани нямат загуба в първенството от 14 мача насам.

Кирил Десподов остава под въпрос за мача на Лудогорец с Ботев (Пд)

От лекарския щаб на "орлите" ще направят всичко възможно

В същото време Ботев (Пловдив) закъса сериозно. "Канарчетата" не успяха да спечелят последните си 5 мача, като в тях допуснаха няколко тежки загуби и не успяха да отбележат нито един гол.

Треньорът на "орлите" Станислав Генчев най-вероятно ще води отбора за последно днес. Той залага на Пламен Илиев на вратата. Пред него в отбрана са Сисиньо, Жосуе, Недялков и Григоре.

В халфовата линия ще действат Дяков и Сантана. Изнесени напред са Дяков, Оливейра и Ману. На върха на нападението е Клаудио Кешеру.

Ботев има сериозни проблеми преди мача. Контузени са Неделев, Перейра и Илиев, а наказани са Филипов, Еспиноса и Педросо. Старовият състав е съставен предимно от юноши на клуба, без опит в efbet Лига.