Шампионът на България - Лудогорец продължава с успех защитата на титлата си. В среща от втори кръг на „А" група, воденият от Ивайло Петев тим победи с 3:1 Берое (Стара Загора). Така след победата с 3:0 преди седмица над Черно море, „орлите" са на върха с пълен актив от точки - 6.

Лудогорец успя да натрупа комфортен аванс още преди почивка. В 29-ата минута Емил Гъргоров центрира от корнер и прати топката на главата на непокрития Барт, който от няколко метра нямаше проблем да се разпише - 1:0.

Само 6 минути по-късно авансът на домакините бе удвоен, а този път в прегръдките на съотборниците си попадна Иван Стоянов, който преди това се бе отчел с два пропуска.

В началото на втората част гостите от Берое върнаха едно попадение, с което и интригата в двубоя. Давид Каядо напредва добре от ляво и намери в полето Елио Мартинс, който се справя с прекия си защитник и вкара за 2:1.

7 минути преди края на редовното време беройци останаха с човек по-малко, след като Георги Йорданов показа червен картон на Елиаш Алвеш да Силва. Това на практика сложи край на надеждите на гостите да стигнат до точка в двубоя.

Крайното 3:1 оформи Иво Иванов, който си отбеляза ефектен автогол в 85-ата минута.

В следващия кръг шампионите от Лудогорец гостуват на новака Пирин (Гоце Делчев), който също е с пълен актив от точки от началото на сезона.

Среща с новак ще има и Берое, който ще премери сили с Етър.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 3:1 (СТАТИСТИКА)