Лудогорец продължава с победите в Първа лига. Шампионите се наложиха над Черно море като гост с 3:1. Съставът на разградчани беше изцяло подменен от Георги Дерменджиев като сред избраниците му имаше един единствен чужденец - Игор Пластун, който носеше и капитанската лента.

Георги Иванов също беше решил да разчита предимно на голобради футболисти, които до този момент не ставаха част от състава.

Срещата бе изцяло протоколна като и двата тима не се бореха за нищо. Лудогорец води с 16 точки пред ЦСКА, а "моряците" са на последното място в първата шестица без шанс за нещо по-престижно.

Черно море - Лудогорец (Развой на срещата по минути)

Мачът е без значение

Черно море поведе в резултата още в 3-ата минута. Марек Кузма изведе "моряците" напред след като получи топката от Георги Илиев пред вратарското поле и с лек удар се разписа за 1:0.

В 16-ата минута обаче Игор Пластун направи 1:1 след изпълнение на корнер. Днешният капитан на шампионите надскочи Стефан Станчев и засече с глава.

В 32-ата минута, Кристиян Григоров отклони центриране в наказателното поле и парира Михайлов за 1:2.

Минута преди края на първата част, всичко в мача бе ясно. Кристиян Димитров изскочи на голова позиция и с хубав завършващ удар направи резултата 3:1.

През втората част играта премина без всякакво напрежение. Дебют за Черно море записа синът на Илиан Илиев, който носи същото име. За състава на Лудогорец за първи път в игра се появиха Денислав Александров, Томас Цвятков и Атанас Карачоров.

До края на мача не се стигна до чисти голови възможности и така Лудогорец си тръгна с победа от Каварна.