Този път той се разписва, правейки резултата "класически".

Трима футболисти на домакините бяха оставени непокрити в наказателното поле.

Атакуващият футболист претендира, че е бил фаулиран в наказателното поле.

Каули ще замени принудително Жоржиньо, който получи травма.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина под абсолютната доминация на домакините. Те редуваха атаките си в половината на съперника, като изглеждаше, че е само въпрос на време да бъде отбелязан първият гол в срещата.

Това се случи в осмата минута, когато центриране в полето на Ботев (Вр) намери включилия се на скорост Марселиньо, който не сгреши, давайки ранен аванс на състава си.

Последваха два невероятни пропуска на щатния голаджия в тима на разградчани Клаудиу Кешеру.

Румънският ас не успя да се разпише от близка дистанция, пробвайки удар от въздуха, но след това пропиля 100%-ва възможност, като бе оставен очи в очи със стража на съперника, но не го преодоля.

Вандерсон бе много деен за домакините по левия фланг, а Икоко вършеше страхотна работа по десния, в комбинация с Жоржиньо.

Атакуващите състезатели на шампионите непрекъснато бяха захранвани от удобни подавания и бе цяло чудо, че предимството на "зелените" се запазваше непроменено.

Две минути преди почивката Икоко намери Кешеру в наказателното поле, но този път нападателят не побърза да стреля. Вместо това подаде към Марселиньо, който с прецизен изстрел прати кълбото първо в дясната греда на вратата на Ботев (Вр), а след това и в мрежата за 2:0.

Продължение на първото полувреме нямаше, като изглеждаше, че крайният победител е по-скоро ясен.

45′

Почивка.

43′

ГОООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Икоко центрира към Кешеру.

Румънският нападател продължи топката към Марселиньо.

Националът стреля силно, вратарят не се намеси убедително, кълбото рикошира в дясната греда на вратата му и влетя в мрежата.

Преднината на шампионите е удвоена.

37′

Нова чудесна възможност!

Кешеру е оставен сам срещу вратаря.

Нападателят не успява да се разпише.

36′

Жълт картон за Лясков.

33′

32′

Страхотна възможност за Кешеру!

Скоростна акция на домакините по левия фланг.

Вандерсон центрира остро, а Кешеру опитва да засече паса от въздуха.

Ударът му от движение не е успешен, като не намира очертанията на целта.

27′

Жълт картон за Георги Терзиев.

24′

Върба е край страничната линия.

Жестикулира и показва на състезателите от тима си какво трябва да сторят.

Не изглежда доволен от случващото се до момента на терена, въпреки предимството в резултата.

Снимка 464749

Източник: ludogorets.com

20′

Контраатака за Ботев (Враца).

Узунов достига до възможност за изстрел от границата на наказателното поле!

Топката се отбива в десния крак на Терзиев.

Малшанс за врачани.

16′

Нов корнер за Лудогорец.

Този път защитата на съперника се справя добре.

Без опасност пред вратаря на гостуващия тим.

15′

Грешно подаване в атака за разградчани.

Пресечен пас.

Гостите обаче не успяват да постигнат нищо съществено в средата на терена и губят притежанието на топката.

14′

Корнер за домакините.

Разградчани изглежда нямат намерение да намаляват темпото на игра.

Нова акция на шампионите.

10′

Ботев (Враца) се опитва да отговори мигновено на инкасираното попадение.

Лясков центрира към Васев.

Последният не успява да насочи добре топката.

8′

1:0!

Попадение на Марселиньо!

Един от лидерите в тима на шампионите се разписва с глава!

Резултатът е открит.

Асистенцията е за Дяков.

5′

Засада на Вандерсон.

3′

Икоко отклонява добре топката към Марселиньо.

Той не успява да я продължи към оставения непокрит Вандерсон.

Първа възможност за домакините да създадат нещо по-интересно пред вратата на съперника си.

1′

Първи съдийски сигнал.

1′

Срещата започва след минута мълчание, в памет на загиналия фен на Ботев (Пд) Тоско.

Приходите от билетите между Ботев (Пловдив) и ЦСКА 1948 отиват за хореография в чест на Тоско

95 Каули Соуса

Лудогорец приема Ботев (Враца) в среща от кръг №21 на Първа лига.

Шампионите продължават защитата на титлата си срещу наглед непретенциозен съперник. В Разград разчитат да вземат лесни три точки и да запазят или увеличат преднината си на върха пред преследвача Левски.

На хартия врачани са абсолютен аутсайдер в този мач, но от друга страна те няма какво да губят и ще могат да играят напълно освободено на "Лудогорец Арена" и да опитат да изненадат домакините.

Тони Здравков: Не искаме предложените ни от Локомотив (Пд) футболисти

"Те не са ми нужни"

За Лудогорец този мач се явява последна проверка преди първия голям сблъсък с италианския гранд Интер на 1/16-финала в "Лига Европа".

"Орлите" се надяват да натрупат самочувствие с добра игра и положителен резултат.

Лудогорец организира екскурзия до Милано за мача с Интер

Вижте подробностите около организацията

Срещата е важна за тях, защото това ще е и официалния дебют на новия наставник Павел Върба, който със сигурност ще иска да остави добри впечатления.

Върба ще пробва титулярите за Интер в мача с Ботев (Враца)

Предполагаше се, че чехът ще пусне смесен състав за своя официален дебют, но той няма намерение да прави това

Лудогорец завърши 2019 година с три поредни равенства. Така че днес домакините ще искат да се върнат на победния път.

Ботев (Враца) традиционно е удобен съперник за раздгрдчани, които имат 6 победи и 1 равенство в досегашните спорове помежду им. През първия полусезон мачът във Враца завърши с успех с 1:0 за Лудогорец.

Ботев се намира в негативна серия от 8 поредни мача без победа в шампионата. Момчетата на Антони Здравков са на предпоследното 13 място в класирането и бъдещето им не изглежда добро.

Въпреки всичко, те ще опитат да си тръгнат с нещо от днешното гостуване, защото всяка точка може да бъде много ценна в битката за оцеляване в елита.