90+5′

Последен съдийски сигнал.

Без победител в Разград.

Лудогорец и Ботев (Пловдив) не се победиха - 1:1

Второ поредно равенство за Лудогорец, брилянт на Вутов спечели точката за Ботев (Пд) в Разград

Гол и червен картон за Вутов

90+4′

Червен картон за Антонио Вутов!

Тодоров е безкомпромисен в решението си.

За реплика към него бе показан картонът.

90+3′

Официално предупреждение за Димитров.

90+1′

Шверчок стреля от близка дистанция.

Не намира очертанията на вратата.

Добра възможност за домакините.

85′

Затишие в Разград.

Нито един от двата отбора не желае да рискува.

Здравков видимо не е доволен от равенството, което се оформя.

80′

Анисе сменя Саша.

79′

Кардосо е заменен от Филипов.

78′

Първо Шверчок, а след него и Вандерсон, стреляха от средна дистанция.

Кайзер този път извади късмет, като кълбото рикошира в тялото на бранител, намиращ се пред него.

75′

Кардосо опита да отиграе висока топка, в близост до страничната линия.

Вместо топката обаче намери тялото на Горалски.

Дори не последва сигнал за нарушение на правилата.

Кардосо, който има официално предупреждение, обясни че става дума за неволна игра от негова страна.

71′

Попа сменя Лукоки.

68′

ГОООООООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Добър пас на Неделев в наказателното поле и засичане на топката от Вутов, във вратата на Кайзер!

Страхотен гол на бившия футболист на Левски!

Директно от въздуха стреля Вутов, отбелязвайки шестото си попадение за тима през сезона.

66′

Шверчок заменя Кешеру.

63′

Карачанаков е заменен от Доре.

58′

Зехиров сменя Шопов.

56′

Нов пробив на Лукоки в пеналта на Ботев (Пд).

Измъкна се той от засада и подаде към Вандерсон.

Изстрелът на последния обаче, за пореден път в мача, е неточен.

53′

Втори жълт картон в мача.

Получава го Кардосо.

47′

Лудогорец опитва да промени статуквото в самото начало на второто полувреме.

Две поредни включвания на Недялков по левия фланг на атаката на разградчани.

Кешеру пропуска от близо, но след това Недялков центрира отново към Лукоки, който бележи от близко разстояние!

1:0 за Лудогорец!

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме започна с няколко скоростни атаки към двете врати, които създадоха определени очаквания у феновете и на двата тима.

Първо Вандерсон бе близо до това да прати топката във вратата на Ботев (Пд), но не успя да насочи добре изстрела си.

Последва силен шут на Неделев от статично положение. Пламен Илиев обаче се намеси решително и извади топката в корнер. Последва нов изстрел към неговата врата, но националният страж за пореден път демонстрира класа и предотврати опасността.

Последва контраатака за домакините, на върха на която се оказа Кешеру. Той се забави и не отправи удар към целта.

Най-чистото положение за отбелязване на гол бе пропиляно от Вандерсон. Това се случи малко преди почивката, когато самостоятелен пробив на Лукоки завърши с центриране, но Вандерсон не успя да шутира точно от едва два метра разстояние.

Преди почивката Ботев (Пд) опита да организира нов натиск, но до чисти положения в половината на съперника така и не се стигна.

През първото полувреме направи неприятно впечатление грубата игра на Горалски. След третото му поредно нарушение той бе официално предупреден.

45′

Почивка.

44′

Изстрел на Саша от границата на наказателното поле.

Доста встрани мина топката от вратата на Кайзер.

Неуспешен опит на Саша, определено.

37′

Самостоятелен пробив на Лукоки по десния фланг.

Центриране в наказателното поле!

То намира Вандерсон, но той не успява да прати кълбото в мрежата от около два метра разстояние.

32′

Центриране в наказателното поле на Ботев (Пд).

При овладяването на топката Вандерсон играе с ръка.

Това не остана незабелязано от арбитъра Тодоров, който отсъжда нарушение в полза на гостуващия състав.

27′

Пореден фаул на Горалски.

Този път той е предупреден официално от Тодоров.

25′

Пиргов фаулира Марселиньо, в близост до централния кръг на терена.

Поднася извиненията си на съотборника си в националния отбор състезателят на гостите.

22′

Форстър удари Вутов в лицето, при поредното единоборство между двамата в средата на терена.

Играта е временно спряна.

Вутов се изправя на крака и продължава участието си в мача.

18′

Остро влизане на Горалски в краката на Пиргов.

Не се стига до официално предупреждение за футболиста на домакините.

Груб беше фаулът на състезателя на Лудогорец.

17′

Две последователни изпълнения на ъглов удар в полза на разградчани.

Организацията в защитата на Ботев (Пд) обаче не позволява да се стигне до опасност пред Кайзер.

12′

Притежанието на топката е в по-голяма степен на сметката на гостите, както и точните отправени изстрели.

Играта в момента се води основно в средата на терена.

Акциите намаляха. Съперниците по-скоро изчакват грешка на другия тим, а не желаят да рискуват с организиране на собствена, масирана атака.

9′

Вандерсон стреля!

Топката преминава встрани от вратата.

Незабавен беше отговорът на домакините на предишната акция на пловдивчани.

7′

Силен изстрел на Неделев от свободен удар!

Пламен Илиев отразява шута на лидера на пловдивчани.

Топката бързо е загубена от бранителите на гостите и се стига до ново положение пред националния вратар.

Този път той спасява изстрел на Кардосо.

6′

Кешеру фаулира Пиргов в средата на терена.

Нападателят се опитва да убеди главния съдия, че не е нарушил правилата.

Пиргов се изправя на крака и също получава известна критика от Кешеру.

5′

Футболистите на Ботев (Пд) са изцяло прибрани в собствената си половина.

Ще заложат на контраатаки в началото на двубоя "канарчетата", както личи от постройката им на терена.

2′

Както се очакваше, новото попълнение в редиците на Ботев (Пд) Феребори Доре няма да стартира от първата минута.

При победата срещу Славия той игра за "канарчетата".

Николай Киров оставя Доре на пейката за дербито с Лудогорец

Белия оставя Доре на пейката за дербито с Лудогорец

Възможни са и промени и в отбрана

2′

Първа добра възможност за разградчани.

Топката стига до Вандерсон, който се забави, не успя да стреля, а Кайзер излезе и хвана кълбото в ръцете си.

Кайзер се мръщи на 13 000 лева месечно, бъдещето му в Пловдив е под въпрос

Кайзер се мръщи на 13 000 лева месечно, бъдещето му в Пловдив под въпрос

Контрактът на стража изтича през лятото

1′

77 Адриан Попа 81 Атанас Зехиров

В 15:00 часа Лудогорец приема Ботев (Пловдив), в среща от 22-ия междинен кръг в Първа лига.

И двата отбора са силно амбицирани за победа, тъй като "орлите" не започнаха по най-добрия начин пролетния полусезон, правейки изненадващо нулево равенство с последния Верея.

"Канарчетата" се поздравиха с победа над Славия и заемат място в Топ 4 в елита, само на четири точки разлика от третия Левски.

Лудогорец със съобщение до феновете на Ботев (Пд)

Срещата между двата отбора е утре

"Жълто-черните" обаче никога не са побеждавали шампионите в Разград, а като цяло в двубоите помежду им, имат едва един успех.

Антони Здравков няма да може да разчита на Серкан Юсеин, който през есента бе част от пловдивчани, и е с лека контузия, като не попадна в групата и за срещата със заралии в предишния кръг.

Неговият колега Николай Киров също няма сериозни кадрови проблеми, като аут от състава е единствено Лазар Марин, които получи травма по време на мача със Славия.