Саша успява да избие топката пред краката на състезателя на гостите.

Пропиляна възможност за старозагорци.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме бе белязано от превъзходството на домакините. То обаче бе по-скоро териториално, като до сериозни опасности пред вратата на гостуващия тим не се стигаше.

В същото време набезите на Цонев и Меска очевидно притесняваха Саша и Недялков. И двамата футболисти на Берое се оказваха често по-бързи от бранителите на опонента. Съчетано с уникалните бегови умения на Вандерсон Виана, старозагорци на моменти успяваха да изненадат много неприятно домакина си.

В 20-ата минута се стина и до най-спорното положение в срещата. Цонев получи чудесен пас, надбяга защитниците пред себе си и прати топката в мрежата. Страничният съдия обаче вдигна флага си, маркирайки засада. Повторенията не бяха категорични, като дори напротив - оставиха известни съмнения в правотата на взетото от арбитрите решение.

Малко преди последния сигнал за първата част Вандерсон надбяга Саша и понечи да центрира, но в последния момент топката бе избита от защитниците на домакините.

Така след 45 минути игра резултатът се запази непроменен, като процентното притежание на топката бе в полза на Лудогорец, но беше повече от спорно кой от двата тима бе по-опасният на терена.

45′

Почивка.

42′

Изстрел на Кешеру с десния крак!

Перниш отразява шута на румънския нападател.

37′

Изстрел на Марселиньо е блокиран от Хаджиев.

Кълбото се отбива в тялото на футболиста на Берое.

34′

Множество нарушения в средата на терена.

Играта се накъса.

25′

Меска подава към Цонев.

Диагонален изстрел на последния, топката преминава покрай левия страничен стълб на вратата на Лудогорец.

22′

Моци едва не скъса фланелката на Райнов.

Ситуацията се случва пред самия поглед на главния съдия...

20′

Засада на Цонев.

Той все пак праща топката в мрежата, след което е предупреден от съдията.

Положението остава спорно.

19′

Мартин Камбуров не изглежда доволен на резервната скамейка.

По всяка вероятност би предпочел да бъде на терена в този момент опитният таран.

15′

Недялков се опитва да изведе Марселиньо зад защитата на съперника.

Неуспешно отиграване на бранителя.

12′

Саша и Лукоки не успяха да осъществят двойно подаване при бърза атака за домакините.

Топката е отнета от футболистите на Берое.

10′

Засада на Меска.

9′

Марселиньо с топовен изстрел!

Не беше далеч от истината този негов опит, но не успява да открие резултата.

8′

Удар от далечна дистанция на Горалски!

Кълбото минава встрани от целта.

7′

Кешеру е много активен в предни позиции за домакините.

Малко са обаче качествените подавания, които той получава.

4′

Вандерсон центрира от статично положение.

Перниш излиза и уверено хваща топката в ръцете си.

2′

Меска стреля!

Топката преминава встрани от вратата на Ренан.

Грешка в защитата на домакините едва не бе наказана от съперника.

1′

70 Якуб Ян Шверчок 73 Иван Стоилов Минчев

Лудогорец приема Берое в последен мач от 15-ия кръг на Първа лига. Двубоят е днес, от 16:45 часа на "Лудогорец Арена".

"Орлите" ще преследват задължителни три точки срещу старозагорци, за да върнат аванса си пред ЦСКА и да увеличат този пред Левски.

Наставникът на разградчани Антони Здравков няма да прави промени в своя състав. Той имаше само едно колебание - кой да води атаката.

Лудогорец в търсене на нов плеймейкър

"Орлите" се оглеждат за заместник на Марелиньо

Берое заема четвърто място към момента. Възпитаниците на Александър Томаш ще се опитат да отмъкнат три точки от визитата на шампионите, като по този начин ще се доближат до първите три отбора във временното класиране.

Наставникът на заралии се колебаеше за някои от позициите, но в крайна сметка взе окончателното си решение.