Пловдивският Локомотив взе 3 точки от гостуването си в Монтана на „Огоста". „Смърфовете" се наложиха с 2:1, като с основна вина и за двете попадения бе вратарят на домакините Веселин Цветковски. Почетното попадение за домакините вкара Мирослав Антонов в заключителните минути на двубоя от дузпа.

Локомотив откри резултата в 41-ата минута чрез Мартин Кавдански. След центриране на Златински, Цветковски улови топката, но след това я изпусна право пред краката на Кавдански, за когото остана най-лесното - 0:1. Любопитното е, че това беше и първи гол за кръга в България.

Вторият си гол „смърфовете" вкараха в 79-ата минута чрез влезлият като резерва Димо Атанасов. Отново с вина за попадението бе Цветковски, който допусна груба грешка.

В последните минути на срещата домакините върнаха едно попадение чрез Миро Антонов. Нападателят се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него.

В крайна сметка обаче футболистите на Монтана нямаха сили за нещо повече от почетна загуба на „Огоста".

МОНТАНА - ЛОКО ПД 1:2 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)