Локомотив (София) записа нов успех в родната "А" футболна група, след като в двубой от 26-ия кръг на шампионата разгроми Пирин 1922 като домакин с 5:0.

В герой на мача се превърна младият нападател на "железничарите" Цветан Генков, който записа хеттрик в срещата и бе в основата на всичко по-опасно пред вратата на гостите.

Националът откри резултата още в 5-та минута след асистенция на Йордан Върбанов, в 32-та Антунович направи 2:0, а в заключителните минути на първата част Генков направи преднината на Локомотив класическа.

През второто полувреме "железничарите" отбелязаха нови два гола - първо Генков оформи хеттрика си в 61-та минута, след като с глава прониза за четвърти път мрежата на гостите, а в продължението на двубоя полузащитникът на домакините Иван Пасков оформи крайния резултат.

Със спечелените три точки Локомотив се утвърди на четвъртата позиция в класирането с актив от 48 точки, на една зад Литекс. По-късно в събота ловчанлии играят с Марек.