Главният съдия не дава индикации, че играта не може да продължи.

Поне за момента.

45′

Играта е подновена.

45+1′

През първото полувреме единственото, което феновете на трибуните не видяха, бяха головете. Ситуациите се редуваха пред двете врати, като домакините бяха по-активни от съперника си, но така и не успяха да открият резултата.

Само в рамките на първите 6 минути пловдивчани получиха два реални шанса да обстрелват вратата на опонентите си от столицата.

Солидните намеси на Стериакис обаче не позволиха да се стигне до гол във вратата му. "Бялата" отбрана срещна сериозна съпротива в лицето на бързоногите състезатели на домакините, но вратарят се оказваше последната, достатъчна преграда пред гола.

В 16-ата минута центриране от корнер намери Масоеро. Той стреля, но топката се отби в дясната греда на вратата, пазена от стража на софиянци.

Още в следващата си атака обаче и "белите" бяха близо до попадение, но изстрел на Йомов премина на сантиметри от целта.

В 39-ата минута дойде може би най-чистото положение за един от двата тима. Йомов центрира отдясно по атаката на Славия, а Галин Иванов засече кълбото от близка дистанция. Опитът му попадна в ръцете на вратаря Луков, който се бе позиционирал по отличен начин.

Минута преди почивката избита топка от защитниците на Локо попадна в краката на Попадийн, който стреля от границата на пеналта. Гол нямаше, като Луков отново бе на позиция и спаси.

45′

Почивка.

44′

Попадийн стреля от границата на наказателното поле!

Луков хваща уверено топката в ръцете си.

Без проблеми за стража на домакините.

39′

Пропуск на Галин Иванов!

Йомов центрира добре отдясно по нападението на тима си.

Иванов се опита да засече от движение.

Прати кълбото в тялото на Луков.

36′

Натискът на футболистите на Локомотив е силен.

Налага се на състезателите на съперника често да комбинират дори с вратаря си.

31′

Изстрел на Аралица!

Стериакис спасява с десния си крак.

Нова ситуация пред стража на софиянци.

Колко дълго още ще могат да се справят на подобно ниво бранителите на гостите?

30′

Жълт картон за Гамаков.

28′

Жълт картон за Кръстев.

26′

Тежък сблъсък между Аралица и Стериакис.

Вратарят на Славия ще получи медицинска помощ.

24′

Томашевич центрира.

Топката се отклонява в тялото на Бенгюзов.

Стериакис избива с акробатична намеса.

23′

Засада на Аралица.

18′

Кръстев извежда по перфектен начин Йомов!

Удар към вратата на Локо!

Топката преминава на сантиметри от целта.

Добра възможност за столичани.

16′

Корнер в полза на Локомотив.

Центрирането е за Масоеро.

ГРЕДА!

Изстрелът на състезателя на домакините се отбива в дясната греда на вратата, пазена от Стериакис.

12′

Локомотив продължава сезона без нито една загуба на собствен терен.

Единственият изненадващ резултат за тима в Пловдив бе равенството срещу Витоша.

7′

Опасно влизане на Чунчуков.

Кракът му премина на сантиметри от главата на Масоеро.

Без официално предупреждение за нападателя.

Действията му бяха отчетени като неволни.

6′

Алмейда шутира!

Стериакис спасява.

Втора опасност пред вратата на столичани в самото начало на двубоя.

5′

Умарбаев опитва центриране.

Никой не застава на пътя на топката.

Тя се насочва към вратата на Стериакис.

Добра намеса на стража на гостите.

Опасността е предотвратена.

4′

Двамата треньори се познават много добре.

Това е поредна среща между тях.

Акрапович срещу Загорчич за десети път в Първа лига

Предимството е на страната на босненеца

3′

Само Лудогорец е спечелил повече точки от Славия като гост през настоящия сезон.

Локомотив пък е един от най-добрите домакини в елита.

Противопоставянето е налично.

2′

Травма на Малембана в една от последните тренировки преди мача го е извадила от състава.

Бруно Акрапович е отхвърлил възможността да заложи на него и да рискува здравословното му състояние.

1′

23 Доминик Малонга 11 Радослав Кирилов

Локомотив (Пловдив) и Славия се изправят един срещу друг в мач от плейофите в Първата шестица на шампионата.

Разликата помежду им е 5 точки в полза на "смърфовете". "Белите" се намират на пето място, като бяха в серия от 5 победи, но в края на редовния сезон отстъпиха с 2:4 у дома от Берое.

Днес тимът на Златомир Загорчич има шанс да се доближи до отборите в Топ 3 и да намеси в битката за квота за Лига Европа.

Любопитен факт е, че Загорчич и Бруно Акрапович са двамата треньори, които от най-дълго време са на поста си сред сегашните наставници в елита.

Заги застана начело на Славия през май 2017 година, а Акрапович води Локо (Пд) от ноември същата година. Балансът от срещите между тях е в полза на босненеца - 3 победи, 5 равенства и само 1 загуба.

Снимка 481251

Евентуално равенство ще е по-добър резултат за пловдивчани, които ще запазят аванса си пред Славия.

Столичният тим обаче се нуждае единствено от победа, за да съкрати изоставането си. "Белите" ще се надяват техният съперник да е разконцентриран от предстоящия след няколко дни реванш от полуфиналите за Купата на България на "Герена".

В Сърбия твърдят: Филип Кръстев е новият Стоичков

Люпко Петрович го препоръчал на Цървена звезда

Локомотив ще бъде без Милош Петрович, който е наказан. Големият отсъстващ в състава на Славия ще е Янис Карабельов.

По-рано през сезона Локо (Пд) се наложи над Славия с 3:2 на "Лаута", а двубоят в "Овча купел" завърши 1:1.

Стефанов: Всички пари от трансфера на Филип ще влязат в клуба

"Средствата от трансфера ще се вложат в изграждането на нови таланти"