Локомотив (Пловдив) победи Пирин на "Лаута" днес, в среща от 21-ия кръг на Първа професионална лига.

Домакините се наложиха с минималното 1:0, с попадение на Димо Бакалов. Той се разписа след 28 минути игра.

Със спечелените три точки, Локомотив се изкачи до 7-ата позиция в подреждането, като разполага с актив от 26 точки. Пирин се намира на незавидното 11-о място, с 19 спечелени пункта до момента.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Локомотив (Пд) - Пирин 1:0, попадение на Бакалов!

10-ият срещу 12-ия в класирането

Първото полувреме не беше сред най-динамичните и интригуващи в Първа лига през сезона. За разлика от вчерашните резултатни и напрегнати сблъсъци, първият за днес не беше на подобно ниво.

Снимка 340926

Двете единайсеторки по-скоро заложиха на тактическото надлъгване и опитите за налагане на териториално надмощие, отколкото на скоростните акции в половината на съперника.

Гостите опитаха да се възползват от няколко открили се пред тях възможности за контраатаки, но завършващите изстрели на атакуващите им състезатели не бяха на необходимото ниво.

Снимка 340927

Резултатът беше открит в 28-ата минута, когато разбъркване в наказателното поле на Пирин "връчи" топката в краката на Димо Бакалов, който от непосредствена близост не пропусна да се разпише, давайки преднина на състава си.

Далечни, неточни изстрели на Паланков и Рениа сложиха край на надеждите на Милен Радуканов за нещо повече за тима му през първата част от сблъсъка. Така Локо се оттегли в почивка с гол аванс.

След паузата темпото на игра съвсем спадна, играта се забави и въпреки извършените от двамата треньори промени, ситуацията не се промени драстично.

Снимка 340928

В игра се появи новото попълнение на пловдивчани Стивън Езе, който не успя да впечатли особено много с изявите си.

Димо Бакалов можеше окончателно да реши всичко 10 минути преди последния съдийски сигнал, но изстрелът му от средна дистанция не намери очертанията на съперниковата врата.