Локомотив (Пловдив) победи с 3:1 като гост Етър в мач от 6-ия кръг на Първа лига. Двата тима изиграха стойностен двубой на "Ивайло", който предложи доста голови положения пред двете врати.

Точни за "смърфовете" бяха Димитър Илиев (25), Диниш Алмейда (45+3) и Георги Минчев (86). За "болярите" се разписа Преслав Боруков (32).

Пловдивчани събраха 12 точки и се изравниха с Лудогорец, който играе по-късно днес. Великотърновци все още нямат точки в актива си.

Етър - Локомотив (Пловдив) 1:3, гол на Минчев

От РЗИ Велико Търново са отменили карантината на целия отбор на "болярите"

Срещата бе под голяма въпросителна и имаше огромна вероятност да бъде отложена, след като вчера стана ясно, че няколко играчи и служители на великотърновци са дали положителни проби за COVID-19.

Поради тази причина целият отбор на Етър бе поставен под карантина от РЗИ - Велико Търново. По-рано днес обаче бе взето решение "болярите" да бъдат освободени от карантина и мачът да се състои.

Началните минути на срещата не предложиха нищо интересно. В 15-ата минута Преслав Боруков се отскубна от Лукас Масоеро, изпревари Мартин Луков и нанесе удар след подаване от дълбочина на Яни Пехливанов, но не намери опразнената врата.

Снимка 497008

Четири минути по-късно "смърфовете" удариха греда. Георги Минчев получи отличен пас в наказателното поле от Димитър Илиев и нанесе удар, който срещна гредата.

В 25-ата минута Локомотив поведе с гол на Димитър Илиев. Николай Николаев намери Парвиз Умарбаев в наказателното поле, таджикът центрира към втора греда, където Илиев стреля с глава от няколко метра. Анатоли Господинов успя да избие, но при добавката на нападателя нямаше какво да направи - 0:1.

Седем минути след това капитанът на гостите направи сериозен пропуск след подаване на Момчил Цветанов. Чико центрира по земя в наказателното поле, където Илиев пробва да прехвърли технично Господинов. Топката обаче излезе в аут.

Снимка 497007

Секунди по-късно Етър изравни. Стелиян Добрев навърза няколко играчи на гостите. Младокът пусна към Боруков, който от няколко метра не остави шансове на Луков за 1:1.

В 39-ата минута Умарбаев опита да изненада вратаря на "болярите" от пряк свободен удар, но Господинов се справи. Секунди по-късно домакините поискаха дузпа след удар на Милчо Ангелов, който се удари в лакътя на Милош Петрович. Ръцете на защитника обаче бяха прибрани и нямаше основания главният рефер Георги Николов да посочи бялата точка.

В трета минута на добавеното време на първата част Умарбаев центрира от корнер, а Диниш Алмейда се извиси над всички и с глава отново даде аванс на пловдивчани.

Снимка 497005

Второто полувреме започна с удар от далечна дистанция на Кристиан Илич, който Господинов успя да отрази. В 59-ата минута влезлият на почивката Бирсент Карагарен стреля по земя, но не затрудни стража на Етър.

В 74-ата минута "болярите" бяха близо до изравнителен гол. Антон Огнянов центрира в наказателното поле, където Преслав Боруков надскочи Цветанов, но стреля опасно над вратата.

В 79-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Огнянов получи втори жълт картон за оспорване на съдийско решение. Две минути след това резервата на Локомотив Валентино Пулиезе извърши нарушение и бе предупреден официално за втори път в мача. Така двата тима завършиха срещата с по 10 души на терена.

Снимка 497004

В 82-ата минута Боруков свали топката за Ангелов в наказателното поле, но Луков отрази удара на нападателя.

Четири минути по-късно "смърфовете" вкараха трето попадение. Салинас получи в наказателното поле и пусна успореден пас към Георги Минчев, който насочи топката във вратата.

В края на мача Георги Купенов изби от голлинията удар на Карагарен.