Локомотив (Пловдив) и Арда не се победиха в последен мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на "Лаута" завърши 0:0. Така серията на "смърфовете" от три поредни победи бе прекъсната.

Двата тима изиграха здрав двубой, като пропуснаха по една отлична възможност за гол. Матеус Леони не успя да преодолее Луков четвърт час преди края на мача. В продължението на срещата Ганев изчисти топката от голлинията след слаб удар на Муслимович.

Локомотив (Пловдив) - Арда 0:0

В състава на гостите няма кадрови проблеми

Така Локомотив събра 19 точки и остава на първо място. Арда е пети с 13 точки.

Първата опасна ситуация бе пред вратата на гостите в 10-ата минута. Салинас получи отличен пас от Митко Илиев и нахлу в наказателното поле. Бразилецът подаде към Минчев, който стреля над вратата.

Снимка 501562

Пет минити по-късно Салинас копна топката и изведе Минчев очи в очи с Караджов. Нападателят обаче се забави и не успя да нанесе голов удар.

В 36-ата минута Стоев стреля с глава в аут след центриране от корнер. Дори да бе вкарал гол, то той нямаше да бъде зачетен, тъй като топката бе напуснала очертанията на вратата при центрирането на Делев.

Снимка 501561

Четири минути по-късно Желев шутира от 22 метра, а след рикошет в крака на Цветанов топката излезе в корнер, но опасно близо покрай лявата греда.

"Черно-белите" започнаха по-активно втората част. Карагарен стреля неточно след центриране на Цветанов в 52-ата минута. След час игра Цветанов шутира над вратата от трудна позиция.

Снимка 501560

В 68-ата минута Делев направи добро двойно подаване със свой съотборник в наказателното поле на домакините, но ударът му от малък ъгъл не се получи и не затрудни Луков.

В 76-ата минута Матеус Леони пропусна най-чистото положение до момента в мача. Защитата на Локомотив сбърка, Ковачев стигна до топката и намери Леони в наказателното поле. Бразилският защитник бе останал очи в очи с Луков, но вратарят спаси удара му.

Снимка 501558

Малко след това Караджов улови опасен шут на Карагарен. В 86-ата минута Аралица стреля опасно с глава след центриране от корнер, но Караджов спаси.

Дълбоко в добавеното време Мусломович се озова сам срещу Караджов. Нападателят не успя да осъществи добър контакт с топката, но въпреки това преодоля вратаря. Петко Ганев обаче изчисти от голлинията.