45′

Играта е подновена.

45+1′

Срещата започна с известно напрежение по трибуните, между агитките на двата тима. Все пак, след адекватната намеса на органите на реда намеците за създаване на неприятности бяха потушени.

В 6-ата минута включване на Алмейда в предни позиции изненада неприятно защитата на столичани и само късметът спаси ЦСКА от удар във вратата, след като кълбото се отби в тялото на бранител.

Последваха няколко опита на "червените" да стигнат до нещо по-съществено. Основно тези старания на тима се състояха в скоростни пробиви на Кейта и епизодични включвания на Тиаго.

Напрежението се покачи сериозно до средата на полувремето, като грубите фаулове, а съответно и официалните предупреждения, не закъсняха.

В 28-ата минута домакините претендираха, че Матей е играл с ръка в наказателното поле. Повторенията показаха, че това е така, но действията на състезателя са неволни. И все пак, игра с ръка бе налична.

В 32-ата минута Парвиз Умарбаев центрира, Матей се опита да изчисти с глава, но вместо това прати топката директно в мрежата на изненадания Бусато. Така домакините излязоха напред в резултата, без сами да са застрашили опонента си или пък да са създали 100%-во положение.

Само 6 минути след това Момчил Цветанов пробва изстрел от много сериозна дистанция, кълбото рикошира в тялото на Юрген Матей и попадна в целта. Преднината на "смърфовете" беше удвоена, а Матей бе сред най-нещастните на терена, като на практика имаше участие, макар и разбира се не по негово собствено желание, и в двете попадения на Локо (Пд).

Въпреки финалния щурм на гостите, до нова промяна преди почивката така и не се стигна.

45′

Почивка.

43′

Жълт картон за Петрович.

42′

Домакините се прибраха в половината си.

Ще разчитат на контраатаката си до финала на първата част.

38′

ГОООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Момчил Цветанов!

Стреля от много далечна дистанция, от движение, топката рикошира в тялото на Матей и влиза в мрежата на Бусато.

Стражът на "червените" нямаше как да реагира, тъй като траекторията на движение на кълбото стана непредвидима.

36′

Жълт картон за Кейта.

35′

Жълт картон за Минчев.

32′

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Автогол на Матей!

Спасяване на Бусато нямаше как да има.

Страхотно отиграване на Матей с глава, за съжаление в грешната врата.

Опита се да изчисти кълбото, но го праща неспасяемо в мрежата.

30′

Жул Кейта стреля!

Топката е в ръцете на вратаря на домакините.

Без опасност за него в тази ситуация.

29′

Повторенията показват, че има контакт между ръцете на Матей и топката.

Неволен, но все пак наличен.

28′

Претенции за игра с ръка на Матей в наказателното поле на ЦСКА...

По-скоро феновете на пловдивчани претендират за това.

Без особени емоции на скамейката на отбора.

27′

Започват все по-често да използват крилата си футболистите на Локомотив (Пд).

Ще търсят центрирания в следващите минути, след като не успяват да пробият защитата на "армейците" през центъра.

24′

Корнер в полза на домакините.

Двуостър сблъсък се получава на "Лаута".

Ще бъде любопитно дали ще се стигне до отбелязване на попадение през първите 45 минути.

20′

Масиран натиск на ЦСКА.

"Армейците" се опитват да притиснат опонентите си в собствената им половина.

18′

Нова акция на Тиаго.

Отново стреля.

И пак корнер за ЦСКА.

Нищо запомнящо се след изпълнението на статичното положение.

12′

Пробив на Тиаго.

Не стига до възможност за изстрел.

Запазва топката в краката си и печели ъглов удар.

9′

Статично положение за домакините.

Изпълнение на Умарбаев.

Неточно.

Топката минава над вратата на Бусато.

7′

Жълт картон за Мазику.

6′

Скоростна атака на домакините.

Изстрел на Алмейда!

Топката се отбива в Антов и излиза в корнер.

3′

Страсти по трибуните.

Летят факли и ракети от единия към другия сектор от стадиона.

Феновете на двата клуба настръхнаха едни срещу други.

Вижда се и намесата на органите на реда.

1′

5 Иван Михайлов 30 Георги Йомов

Отборите на Локомотив (Пд) и ЦСКА се изправят един срещу друг, в 21:00 часа, в голямото дерби на кръга в Първа лига.

Двата тима ще направят повторение на финала за Купата на България преди няколко месеца, който тогава бе спечелен от "смърфовете" след изпълнение на дузпи.

През този сезон гореспоменатите селекции са и най-голямата конкуренция на Лудогорец за шампионската титла на страната.

Тиаго започва от първата минута на "Лаута"?

Белчев ще преценява дали да даде почивка на Георги Йомов

ЦСКА няма загуба след първите шест кръга и заема четвъртото място в класирането с 12 точки. Толкова има и Локомотив, който е на пета позиция заради по-лошата си голова разлика.

През седмицата между двата лагера прехвърчаха искри.

От "Армията" поискаха мачът да бъде отложен заради важното гостуване на Базел в Лига Европа, но от ръководството на "смърфовете" отказаха.

Окончателно: Само 500 билета за феновете на ЦСКА на "Лаута"

Стамен Белчев няма да може да разчита отново на десния бек Иван Турицов

В състава на пловдивчани не се очакват изненади.

В Локо (Пд) разузнали ЦСКА на сплотяваща вечеря

Акрапович и играчите са видели и слабости в представянето на съперника

Въпреки че мачът с Базел може да осмисли целия сезон на "червените", Стамен Белчев няма да пази силите на основните си играчи.

Отново аут заради здравословни причини ще са Петър Занев и Иван Турицов.

Общият баланс от срещите помежду им е 74 победи за "червените", 29 равенства и 22 успеха за "черно-белите".

Крушарски се закани: Ако някой рефер извади балтията срещу нас, аз ще извадя отбора от терена!

"Мисля, че Ники Йорданов ще ръководи съвсем нормално"

Главен съдия на срещата е Николай Йорданов.