Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: Мачът се играе без публика

ЦСКА спечели гостуването си на Локо (Пд) с 2:1 в Първа лига

ЦСКА е на точка от Лига Европа след драматичен обрат срещу Локо (Пд), Али Соу си отмъсти на "смърфовете"

Селекцията на Стамен Белчев триумфира с 2:1 на "Лаута"

90+5′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! 1:2!! АЛИ СОУ!! Драмата в този двубой бе запазена за добавеното време. Когато всички смятаха, че срещата ще приключи при равенство, ЦСКА нанесе своя удар. Ахмед Ахмедов пое високо подаване с гръб към вратата и след елегантно обръщане и рикошет в крака на съперник, съумя да пусне страхотен извеждащ пас за Али Соу. Гамбиецът не чакаше втора покана и с безкомпромисен изстрел матира Луков, дарявайки гостите с безценните три точки. Голът му предизвика и сериозно напрежение на трибуните, където Стойчо Стоилов без малко не се сби с човек от лагера на Локомотив (Пд).

90+3′

Мартин Луков бави времето и получава картон.

89′

До края до добра възможност се добраха и гостите от София. Тиаго обаче нямаше шанс да се превърне в абсолютния герой, след като негово изпълнение на фаул бе акробатично спасено от Луков.

88′

Валентино Пулиезе отстъпва мястото си на младия Даниел Димитров.

87′
Снимка 487491

86′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА ДОМАКИНИТЕ! Съвсем спокойно "смърфовете" можеха да водят отново в резултата с настъпването на 86-ата минута. Попадение за тях падна след отлична комбинация между Салинас и Малонга, но то бе дискусионно отменено от страничния съдия.

84′

Едвин Джеси ще внесе свежест в атаката на ЦСКА. Заменя Рафаел Енрике.

79′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! 1:1!! ТИАГО -ДУЗПА!! Въпреки, че ЦСКА не се хвърли чак толкова здраво в търсенето на попадение, късметът покри "армейците" и те получиха дузпа в своя полза в 79-ата минута. Юношата на ЦСКА - Петър Витанов, понастоящем халф на Локо (Пд), направи необмислен шпагат в наказателното поле и фаулира Кристиян Малинов. Зад топката застана Тиаго, който мощно в средата направи 1:1.

78′

Картон за направилия дузпата Пепи Витанов.

70′
Снимка 487495

69′

Акиниеми "прегази" Евандро в спор за топката и получава само жълт картон.

64′

Стамен Белчев реагира и в игра се появява Ахмед Ахмедов. Напуска Жеферсон.

63′

МАЛОНГА!!!! Още в следващата атака селекцията на Бруно Акрапович можеше да удвои своята преднина. Доминик Малонга беше на задължаваща позиция около дузпата, но ударът му срещна тялото на Петър Занев и излезе в корнер. При въпросната ситуация "смърфовете" дори поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена от Ивайло Стоянов.

Снимка 487490

61′

ГООООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ!! 1:0!! САЛИНАС!! Интересно на "Лаута" стана в 61-ата минута, когато резултатът бе открит от домакините. Локо отново наложи дълбока преса, а това доведе до сериозна грешка на "червения" капитан Петър Занев. Въпросният върна прекалено слабо подаването си към Бусато и то бе пресечено от Салинас. Бразилският техничар не се поколеба и с доминиращ изстрел направи 1:0.

53′

За първи път от началото на двубоя, пловдивчани допуснаха разкъсване на централната зона, а това беше отлична възможност за Тиаго. Португалецът отново се нагърби с това да измисли нещо по-нестандартно за ЦСКА, но и този негов изстрел не донесе радост на "червена" България.

49′

ЦСКА продължи да демонстрира по-големия си стремеж за победа и през втората част. В 49-ата Тиаго премина хитро зад гърба на Давид Малембана и пробва мощен шут от малък ъгъл, който не постигна своята цел.

Снимка 487489

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

45′

МАЛИНОВ! В даденото от съдията продължение, Кристиян Малинов се оказа огромен длъжник на своите колеги. ЦСКА осъществи перфектна атака, който беше белязана от добрата комбинация между Рафаел и Мазику. Бранителят продължи към връхлитащия в наказателното поле опорен халф, който обаче не приложи необходимата точност и шутира в аут.

40′

Жълт картон за Николай Николаев - Хълк.

39′

Али Соу беше оставен да се бори сам с цялата отбрана на "черно-белите" в 39-ата минута. Африканецът гони до дупка топката и без малко принуди Мартин Луков да сбърка. Вратарят, макар и подхлъзвайки се, съумя да изчисти надалеч.

Снимка 487488

37′

Поредицата от картони продължава. Получава такъв и Валентино Пулиезе.

36′

Пламен Гълъбов също бива декориран с наказателен картон.

33′

Първи жълт картон в срещата. Получава го Жеферсон от ЦСКА.

27′

САЛИНАС! От другата страна на терена, Лукас Салинас беше най-опасният играч на Локомотив. В 27-ата бразилският техничар се разходи измежду отбраната на ЦСКА, за да отправи техничен изстрел към долния ляв ъгъл, избит  с една ръка от Бусато.

24′

Следващата опасна ситуация пред вратата на домакините бе регистрирана в 24-ата минута. Брадли Мазику напредна по фланга, след което пусна прострелно подаване в наказателното поле. Нито Али Соу, нито Евандро, обаче не успяха да засекат придвижващото се доста бързо кожено кълбо.

19′

ГРЕДА ЗА ЦСКА!! Най-креативният футболист в редиците на ЦСКА - Тиаго беше близо до това даде аванс на своя тим. Португалецът съумя да отправи много тежък шут след лошо изчистена топка от отбраната на Локомотив. Мощната му "бомба" разтърси гредата над Луков, но така и не премина голлинията, пазена от сюрпризирания страж.

15′

В 15-ата минута Лукас Салинас получи пас от Томашевич на границата на пеналта, елиминира капитана на гостите Занев, но си повече дълго топката и вратарят на ЦСКА я улови преди да успее да нанесе изстрел.

10′

Момчетата на Бруно Акрапович започнаха да притискат своя опонент чрез дълбока преса, която оказа своя ефект в 10-ата минута. Лукас Салинас пробва късмета си с изстрел от средна дистанция, който премина опасно близо покрай гредата на Бусато.

Снимка 487487

7′

Постепенно експерименталната формация на Локомотив понатрупа самочувствие и леко изнесе средата в центъра на терена. До този момент срещата е белязана и от доста груби единоборства между играчи от двата клуба.

2′

СОУ! Не бяха изминали и 60 секунди от мача, когато ЦСКА получи отлична възможност да открие резултата. Диниш Алмейда върна прекалено слабо назад към своя вратар и топката бе открадната от Али Соу. Гамбиецът напредна и отправи изстрел по земя, който беше спасен с вещина от капитана днес Мартин Луков.

1′