Локомотив (Пд) се завърна на третото място в Първа лига след убедителна победа над софийския Царско село с 4:0. Резултатът беше открит в края на първото полувреме с автогол на Гьпнов. Малко след почивката домакините вкараха още две попадения чрез Димитър Илиев от дузпа и Анте Аралица и пречупиха съпротивата на коравия си съперник. В края Аралица увенча добрата си игра с още един гол.

Локомотив (Пловдив) ще си връща третото място срещу Царско село

Локомотив (Пд) - Царско село 4:0, два гола на Аралица

Пловдивчани ще могат да използват новото си попълнение Лукас Салинас

Мачът започна при много хубаво време. Това беше предпоставка за жив и динамичен футбол. Двата отбора се дебнеха, като постепенно домакините овладяха инициативата и бяха по-настойчиви в търсенето на гола.

И той дойде в 36-ата минута. Защитникът на Царско село Румен Гьонов заби с глава неспасяемо топката в собствената си врата. Центрирането беше на Димитър Илиев, а Бирсент Карагерен не можа да засече на близката греда.

До края на полувремето не се случи повече нищо интересно.

Снимка 468246

Всичко се реши в рамките на няколко минути. В 52-ата Кавдански спъна Диниш Алмейда. Димитър Илиев изпълни дузпата в характерния си безпощаден стил, като хвърли предварително вратаря Пласид.

Три минути по-късно Анте Аралица вкара отблизо до дясната греда след прострелен пас зад защитата на Бирсент Карагрен. Това на практика приключи със съпротивата на "царете" и мачът след това само се доиграваше.

Аралица вкара още едно попадение в 83-ата минута, сходно на първото. Разликата беше, че пасът даде Николаев, заменил по-рано Карагерен.

Така Локомотив (Пд) се върна на третото място с 45 точки и има същия актив като столичния Левски, който е втори. ЦСКА е само на две точки на четвърта позиция, което обещава голяма битка за призовите места.

Царско село играе в друг шампионат. Отборът от полите на Витоша е на 11-а позиция с 19 точки и ще се бори със зъби и нокти за запазване на мястото си в групата на майсторите.