Локомотив (Пловдив) разби гостуващия отбор на Славия с 3:0 пред погледа на новия си финансов благодетел Александър Тасев.

Бизнесменът пристигна за пръв път на мач на отбора, като бе придружен от двама свои бизнеспартньори от Италия.

Заедно с Тасев, двубоя изгледа и кметът на Пловдив Иван Чомаков.

"Железничарите" откриха резултата още в 4-ата минута, когато Марсел Еламе засече с глава центриране на Красимир Димитров от фаул отдясно.

Явор Въндев покачи на 2:0 в 32-ата минута и окончателно отказа гостите да си тръгнат от Пловдив с нещо повече от загуба.

Играчите на Славия разчитаха само на удари на Димитър Рангелов от фаул, но вратарят Стоян Колев бе на мястото си и отрази всички опасности пред вратата си.

В 58-ата минута Халими вкара третия гол за Локомотив (Пловдив) след пас на Владислав Златинов.

Съдията Димо Радев показа червен картон на Велко Христев от Локомотив за удар на противников състезател без топка 15 минути преди края на срещата.