Нова блестяща проява на Иванов, който изчисти топка в тъч пред оставащ сам срещу него нападател.

Ожболт беше изведен сам, но Христо Иванов успя да спаси с крака. Ожболт беше в засада, неотсъдена от лайнсмена.

Здравко Илиев изпревари Пиргов до аутлинията,, но не можа да подаде на съотборнк.

Милчо Ангелов сменя Флорент Боджадж. Край със смените в мача.

Батрович беше изведен отляво. Черногорецът не можа да си овладее топката.

80′

Далечен шут на Сърмов. Топката е в ръцете на Пиргов.

79′

Последна смяна за Акрапович.Един Бахтич отстъпва мястото си на Вилим Посинкович.

78′

Отново центриране на Стоянов към Младенов. Асен Георгиев изчисти с глава.

77′

Неточен удар на Крум Стоянов.

76′

Яни Пехливаноя сменя Румен Руменов.

75′

Томашевич спъна Дани Младенов след грешка на Банович.

74′

Опасна атака на Етър. Нямаше кой да стреля в добра ситуация. Добро взаимодействие на "жезлезничарската" отбрана.

72′

Асен Георгиев задържа Румен Руменов.

71′

Опасността вратарят на Етър Христо Иванов да настине в този мач е сериозна,

70′

Двама играчи на домакините - Петрович и Карагерен едновременно паднаха на терена. Играта е прекъсната.

69′

Батрович за малко не можа да засече прострелна топка подадена отдясно. Нещо като пропуск.

69′

66′

Ожболт смени Аралица. Акрапович трябваше да се обяснява на своя възпитаник.

63′

Мане сменя Никола Колев. Равностойна смяна.

56′

Аралица стреля в ръцете на Иванов.

55′

Играта загуби и малкото си динамика от първото полувреме.

52′

Крум Стоянов тормози отбраната на "смърфовете" отдясно. Гостите се стремят да владеят топката повече.

49′

Карагерен не можа да вкара топката във вратата на Иванов, след като остана сам. Нападателят се оказа в засада.

47′

Георги Сърмов умело дирижира изнасянето на топката при преса на домакините.

45′

Настроението в лагера на Етър е отлично.

45+4′

Дуелът изглежда решен. Ще съумеят ли останалите с 10 човека "железничари" да отвърнат на удара?

45+3′

Никола Колев получи картон за статистиката.

45′

43′

Крум Стоянов вкара топката във вратата на Пиргов, но Николов този път вдигна засадата.

39′

ГООООООЛ! Капитанът Георги Сърмов стреля с десния крак по земя в десния ъгъл на Пиргов. Вратарят хвана ъгъла, но топката влезе плътно до гредата.

38′

Вратарят Пиргов сменя Умарбаев.

36′

Дузпа за гостите. Откъсналият се Дани Младенов беше повален от Луков. Вратарят получи червен картон. Младенов беше в очевидна засада.
Андрей Николов е страничният съдия, немаркирал засадата.

35′

Въпреки студеното време темпото е ниско. Етър повече търси второ попадение, отколкото Локомотив първо.

34′

Умарбаев фаулира Венци Василев и видя жълтия цвят.

33′

Луков спаси удар с глава на Гълъбов след фаул.

32′

Игор Банович получи картон за задържане с ръка.

28′

Играта е спряна заради контузия на Милош Петрович.

24′

ГОООООЛ! Дани Младенов засече подадена топка успоредно на голлинията. Той я удари, така че тя прехвърли защитник и влезе във вратата. Крум Стоянов даде паса след пробив отляво.

16′

Георги Сърмов каза нещо на Апостолов и беше декориран в жълто.

14′

Стефан Апостолов авторитетно ръководи двубоя и потушва припламналите искри.

10′

Отлично изпълнение на корнер отляво за домакините. Топка зад задната греда. След това Василев изчисти от голлинията.

6′

Греда. Дани Младенов засече центрирана топка отляво. Имаше рикошет в защитник, кълбото се удари и в Младенов и се отклони от напречната греда на Луков.

5′

Христо Иванов трябваше да излезе от накзателното поле и да чисти в тъч.

2′

"Железничарите" започват амбициозно с висока преса.

1′

Времето е хладно за сезона. Интересът към мача е слаб.

29.Янко Ангелов 20.Яни Пехливанов

Етър ще търси реванш от Локомотив (Пд) за отпадането си на четвъртфинала за Купата на България. Тогава "болярите" бяха домакини, водеха играта, но допуснаха късно изравняване. В дузпите имаха шансове да приключат нещата, но накрая отстъпиха. Следващият съперник на "железничарите" беше Септември и футболистите на Етър дълбоко съжаляват, че няма да играят на финала на 15 май срещу Ботев (Пд).

Енигма са намеренията на пловдивския щаб относно днешната среща. Локомотив не спечели нито един мач от финалната осмица, концентрирайки се само върху срещите за Купата. Акрапович не може да разчита на наказания Момчил Цветанов. За сметка на това се завръщат ключови фигури в лицето на Игор Банович и Анте Аралица.

Красимир Балъков се намира в много динамична ситуация. Той се очаква да поведе националите в пътя им за Евро 2020. В един от последните си двубои начело на Етър Бала призова феновете за подкрепа.

Победителят от двата мача ще играе или със Славия или с Боте (Враца). Баражът за Лига Европа се очаква за трета поредна година да си играе на столичния стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов" веднага след края на първенството.