Литекс записа поредната си победа в "А" група под ръководството на Ангел Червенков. Този път ловчанлии спечелиха с 1:0 над прекия си конкурент за евротурнирите Локомотив (Сф) и то в "Надежда"

Домакините започнаха по-добре и установиха начален натиск. Въпреки това, играчите на Окука не можеха да стигна до чисто положение пред вратата на ловчанлии. Вместо това, първия по-изгоден шанс се откри пред "оранжевите". Венков излезе само срещу Галев в 22-ата минута, но се забави и не успя да нанесе хубав удар.

Литекс поведе малко преди почивката. Дока подаде към Янев, който обаче пропусна топката, после същото стори и Нифлор и в крайна сметка тя се озова у Том, за пълна изненада на "червено-черната" защита. Бразилецът не се забави и с хубав шут опъна мрежата зад Галев.

Локомотив започна настървено второто полувреме в опит да стигне до бързо изравняване. Реферът Христо Ристосков си навлече гнева на домакините, след като им  спря голова атака, вместо да отсъди авантаж. Столичани имаха териториален превес, а гостите трудно изнасяха топката в по-предни позиции.

Също както и преди почивката обаче, играчите на Литекс постепенно изравниха играта. В 69-ата Нифлор излезе сам срещу Галев, но стреля в ръцете му. До края на мача Локомотив не успя да стигне до нещо повече от няколко разбърквания в наказателното поле и закономерно загуби.

ЛОКОМОТИВ (СФ) - ЛИТЕКС 0:1

0:1 Том (41')

ЛОКО (СФ):84. Галев 22. Бандаловски 12. Савич 24. Пасков 11. Добрев - к 16. Златински (46'-Атанасов) 18. Караджинов (46'-Балдовалиев) 20. Дяков 8. Шпишич 10. Дафчев (74'-Горанов) 19. Камбуров

ЛИТЕКС: 1. Голубович 2. Барт  5. Венков 7. Янев (90'-Тодоров) 8. Том  10. Сандриньо 15. Дока (88'-Миланов) 19. Нифлор (82'-Саидходжа) 22. Николов 23. Йеленкович  25. Кишишев - к