Локомотив (Сф) прекъсна черната си серия и записа едва третата си победа от началото на сезона. В мач от 10-ия кръг софиянци се наложиха трудно с 2:1 над Миньор в Перник.

Двата отбора влязоха много здрави в мача, а още в първите няколко минути домакините пропуснаха две отлично възможности да изравнят. В 37-ата минута обаче Преслав Йорданов беше изпуснат и засече подаване на Искрен Писаров отдясно.

В края на първото полувреме Брахими можеше да изравни, но малко не му достигна да засече топката след центриране отляво. В самото начало на втората част "железничарите" нанесоха втория си удар - отново Йорданов, но този път след удар с глава.

Четири по-късно миньорци се върнаха в срещата, когато Том игра на двойно подаване с Бибишков и сам срещу Галев намали до 1:2. До края домакините впрегнаха всички сили в атака, но малко не им достигна да изравнят. В последната минута на редовното време дори напречната греда спаси Локомотив (Сф). Успехът е първи за новия треньор Антон Велков, който в дебюта си начело на тима в миналия кръг записа загуба с 0:1 от Ботев (Враца).

СЪСТАВИ И НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ - ТУК!