Локомотив (Пд) спечели „железничарското" дерби на „А" група срещу Локомотив от София. На собствения си стадион в парк „Лаута" „смърфовете" треснаха столичните си съименници с 2:0 в първия пролетен кръг на елита.

Двубоят в Пловдив започна с много тактика, с която и двата тима хладнокръвно изчакваха противника да сгреши, докато се хване собствения ритъм и се тръгне в остри атаки за трите точки. Четвърт час игра бе необходима на домакините за създаване на първата голова опасност в мача. Новото попълнение Йордан Юруков изсипа топката в пеналта на „червено-черните", но след кратка суматоха защитниците на треньора Емил Велев се справиха със ситуацията.

Отбраната на Локо (Сф) обаче капитулира малко по-късно при изпълнение на корнер. След  центрирането до кълбото първо се докопа Вальо Георгиев, който свали с глава на Мартин Кавдански. Бранителят от добра позиция стреля безпощадно - 1:0 за Локо (Пд).

Асистентът на първия гол - Вальо Георгиев, имаше чудесна възможност да удвои при следващата атака на тима си, но стреля близо край целта.

До края на първото полувреме окрилените от преднината си футболисти спретнаха още няколко карамбола пред вратаря Митрев. Гол от тези положения можеше да падне само след груба грешка на гостите или майсторство в атака, каквото липсваше.

В добавеното време на първата част възпитаникът на Ботев (Пд) - Димитър Телкийски-Мечо, изпорти изравняване от десетина метра.

Неволно или не, Николай Николов игра с ръка в наказателното поле в началото на втората част. Реферът Радан Мирянов обаче не се осмели да свири дузпа за Локо (Пд).

„Смърфовете" убиха интригата с гол за 2:0 половин час преди края на дербито. Станислав Маламов слаломира край защитниците на противника и с тънък пас принуди Георги Стефанов да бележи с техничен изстрел.

Софиянци се активизираха след втория гол във вратата си, но без шансове за почетно попадение.

Освен три точки играчите на треньора Стефан Генов пък спечелиха и двойни премии, обещани от благодетеля им Веселин Марешки, който почти с пристигането си на „Лаута" през есента уволни Емил Велев.