Локомотив (Пд) се доближи максимално близо до лидерите в класирането, след като в последен двубой от VII-ия кръг се наложи с 3:1 над Локомотив (София). Срещата се игра при закрити врата, заради наказание на публиката на „смърфовете". Тягостната атмосфера на „Лаута" обаче не попречи на домакините да вземат своето.

Начало на головата фиеста даде бившият национал Мартин Камбуров, който в 23-ата минута се разписа по фамозен начин. Нападателят се възползва от груба грешка в защитата на Локо (Сф) и стреля от въздуха, като прехвърли Митрев с удар от около 20-22 метра - 1:0. При този резултат дойде и последния съдийски сигнал за първата част.

След почивката стана още по-интересно. В 50-ата минута Здравко Лазаров центрира остро от свободен удар, Пламен Крачунов бе оставен непокрит в полето и с глава от 6-7 метра вкара за 2:0. Столичните железничари обаче не се предадоха и бързо успяха да се върнат в мача. В 58-ата минута Бранеков свали с глава към Александър Дюлгеров, който с удар от въздуха не даде шанс на Данчо Господинов - 2:1. Много красив гол на Дюлгеров! Малко по-късно Маркиньос можеше да се разпише за 2:2, но ударът му бе изчистен от голлинията от Тунчев.

В 69-ата минута домакините сложиха точка на спора. Здравко Лазаров центрира от корнер, топката се отклони от главата на Махамат и влетя неспасяемо в мрежата зад Митрев - 3:1. До края на срещата нови голове нямаше и домакините се поздравиха със заслужен успех.

ЛОКО (ПД) - ЛОКО (СФ) 3:1 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)