Локомотив Пловдив записа лесна победа с разгромното 6:0 като гост на опашкаря Пирин (ГД). С успеха „смърфовете" излязоха поне временно на третото място, поне до мачовете на Ботев и ЦСКА. Неврокопчани пък си остават твърдо на последното място само с 9 точки в актива си.

Пловдивчани започнаха добре на стадиона в Гоце Делчев и успяха да поведат в 28-ата минута. Лазаров центрира, Белаид засече с глава, но прати топката в гредата. За щастие на гостите, тя отиде у Камбуров, който отблизо нямаше как да пропусне.

Домакините се опитаха да върнат гола, но освен два далечни удара, момчетата на Коце Ангелов не успяха да стигнат до нещо повече. В самия край на първата част пък гади изскочи очи в очи с Абдиков но стреля покрай вратата.

След почивката обаче головете започнаха да валят във вратата на Пирин. Първо в 51-ат амин Белаид удвои след многоходова атака и точен шут. Малко след това Гади засече от въздуха центриране на Лазаров за 0:3.

В 70-ата Илиадис също записа името си сред голмайсторите след ново центриране в пеналта. В 77-ата пък падението на Пирин стана пълно, след като Гуцев несръчно отклони едно прострелно подаване в собствената си врата.

Имаше време и за шесто попадение, като негов автор отново стана голмайсторът на Локомотив Мартин Камбуров.

ПИРИН (ГД) - ЛОКО (ПД) 0:6