Локомотив (Пловдив) се наложи с 1:0 над Монтана в мач, чийто изход не будеше никакви съмнения как ще завърши. „Смърфовете" не показаха най-доброто си лице, но удариха противника с огромна лекота, в тренировъчно темпо. На „Лаута" монтанци изглеждаха като екскурзианти, дошли само да установят за протокола с колко ще загубят.

Единственото попадение в Пловдив реализира Любомир Витанов  през първата част, когато засече с воле хубаво центриране от фланга. За вратаря Яначков остана да извади кълбото от мрежата и довечера да изгледа на видео красивия гол, защото на стадиона май не разбра как нападателят успя да опъне мрежата му.

Стражът ще види в  същия запис и как в началото на второто полувреме бившият капитан на „черно-белите" Георги Мечечиев го спасява от второ попадение след негова  грешка. Мечката изчисти от гол-линията шут на празна врата на Сержиньо и с това направи загубата на тима си почетна.

За протокола остава и червеният картон на „канарчето" Георги Аврамов, който четвърт час преди края си заработи червен картон, само 15 минути след влизането му в игра.

Домакините не се възползваха от численото си преимущество на терена за по-сериозна победа , вероятно уморени от тежкия маратон напоследък с мачове за „А" група и Купата на страната.