Локомотив (Пловдив) измъкна равенство 1:1 при гостуването си на Берое в Стара Загора с гол от дузпа в края на двубоя. Домакините се виждаха сигурни победители, когато в 88-ата минута Венков бе повален в наказателното поле за 11-метров наказателен удар.

От бялата точка Христо Златински прати кълбото зад мрежата на бившия вратар на Локо (Пд) Кирил Акалски, записал днес дебют за беройци.

„Смърфовете“ започнаха по-надъхано мача и през по-голямата част владееха инициативата на терена. Пръв до попадение обаче стигна четата на треньора Илиян Илиев.

В 24-ата минута Давид Каядо отбеляза след грешка на „черно-бялата“ отбрана. Нападателят финтира в пеналта двама защитници и с хубав диагонален изстрел прониза Иван Караджов.

Към края на първото полувреме Данчо Тодоров пък пропусна от пеналта най-чистото положение за гостите от Пловдив. След почивката пловдивчани продължиха да атакуват, но не зсатрашиха сериозно Акалски. Здравко Лазаров веднъж промуши кълбото в мрежата на Берое, но голът не бе зачетен поради явна засада. Старозагорци пък почти забравиха къде е вратата пазена от набралия скука Караджов.

Иначе адмирации заслужават феновете и на двата отбора, които точно в 19-ата минута станаха на крака и в продължение на 60 секунди чрез аплодисменти изказаха подкрепата си към капитана на националния отбор Стилиян Петров.

БЕРОЕ - ЛОКО (ПД) 1:1 (СТАТИСТИКА)