Очаквана и лесна победа постигна Локо (Пд) над гостите си от Академик. Без много напрежение "смърфовете" се наложиха с 3:0 над столичния тим.

Още при първата по-остра атака на пловдивчани чрез Здравко Лазаров падна и първият гол. Електричката центрира в пеналта, където за Драги Коцев остана само да подложи крак за сефтето му с "черно-белия" екип. До края на полувремето Саканоко стреля от движение в ръцете на вратаря Михайлов, а воле на Златински нямаше точност.

Карвальо изведе Драги Коцев в 39-ата сам срещу стража на някогашните "студенти", но ударът в далечния ъгъл бе блокиран. Секунди преди почивката Саканоко открадна топката от защитата на Академик, напредна в чиста позиция и стреля в аут.

Второто полувреме започна с пропуск на Здравко Лазаров, който можеше да вкара 11-ия си гол в шампионата, но рикошет в крак на бранител донесе само корнер за пловдивчани. В 56-ата Драги Коцев нацели напречната град с шут от дъгата. Малко по-късно Лазаров пък се подхлъзна в пеналта, останал сам срещу Михайлов.

Гостите можеха да изравнят след час игра, но Аясс и Димитров проснуха заспиване в отбраната на домакините. От заспиване се възползва обаче Юнес Бенжелон в 79-ата, когато стигна първи до топката на метър от вратата при изпълнение на корнер. Кики изсипа от ъглов, кълбото се удари в Иванов, после в гредата и попадна в Бенжелон, който вкара без проблем.

Крайния резултат оформи Карвальо в 90-ата след хубав пробив на Христо Златински. Двубоя от трибуните изгледа заболелият от грип уругваец Раймонди в компанията на съпругата си. Собственикът на Локо (Пд) Коко Динев седна във ВИП-а без своята половинка Емилия.

Както повелява традицията на "черно-белите" фенове, преди мача бяха аплодирани бившите футболисти на Локо (Пд) Мартин Сечков и Стойко Сакалиев.

ЛОКОМОТИВ (Пд) - АКАДЕМИК (Сф) 3:0
1:0 Коцев (11')
2:0 Ю. Бенжелюн (79')
3:0 Карвальо (90')

Локомотив (Пд): 33. Лучини, 2. Родригес, 3. В. Георгиев (70 - 20. Том), 5.Й.Бенжелюн, 6. Пл. Крачунов, 24. С.Бенжелюн, 16. Хр. Златински, 29. Др. Коцев (74 - 9. Кики), 77. Здр. Лазаров, 18. Саканоко (46 - 80.Г.Ерош), 19. Карвальо

Академик (Сф):
33. Ем. Михайлов, 5. М. Сечков, 7. Александров (78 - 10. А. Василев),9. Димитров (88 - 4. Редовски), 11. Аясс, 13. Ю.Петков, 14. Николов, 16. Ив.Иванов (83 - 15. Хабиб), 18. К. Динчев, 19. Мих. Петров, 23. Ст. Сакалиев.