Отборът на Локомотив (Мездра) записа изключително важна победа в борбата за оставане в "А" група. В среща от 23-ия кръг на първенството, "железничарите" се наложиха с 2:1 над Спортист (Своге).

Домакините решиха всичко в мача преди почивката, когато вкараха два гола. В 26-ата минута Димитър Петков откри резултата, след като завърши точно много добра атака на своя отбор, преминала през Иса и Тодоров. 12 минути по-късно Страти Илиев наказа грешка в отбраната на "шоколадите" и заби втория гол за своя отбор.

Второто полувреме започна с равностойна игра, като в резервата Табаков бе близо до трето попадение за Локомотив. Все пак в края на мача Спортист стигна до почетен гол, дело на Стойчо Младенов - младши. Нападателят се разписа с красив ножичен удар, оформяйки крайното 2:1.

Благодарение на успеха Локо се изравни по точки с 13-ия в класирането Сливен.