Локомотив (Мездра) и Черноморец прибавиха по точка към актива си след равенство 1:1. Двубоят започна по-добре за гостите от Бургас, които можеха да открият резултата още в 3-ата минута. Мишел Платини се забави и не успя да нанесе удар от изгодна позиция в наказателното поле.

Настъпателността на „акулите" даде резултат в 8-ата минута. Карбони центрира от фаул и Светлин Симеонов необезпокояван се разписа с глава за 1:0. Домакините отвърнаха на предизвикателството и в 33-ата минута получиха дузпа.

Съдията Ивайло Бозев посочи бялата точка за нарушение на Николай Кръстев срещу Симоеш. Интервенцията доведе до директен червен картон за Кръстев. С изпълнението на дузпата се нагърби капитанът Саша Симонович. Сърбинът не уцели вратата, пращайки топката встрани от дясната греда.

Симонович беше замесен и в забавна случка в 38-ата минута. Хлъзгавият терен му попречи да задържи равновесие край тъчлинията и бившият играч на Левски събори страничния рефер. Второто полувреме започна по-добре за домакините.

Изравнителният гол не закъсня. След двойно подаване със Симонович в 53-ата минута Любомир Тодоров с шут от дъгата на наказателното поле изравни резултата. Въпреки числено намаления си състав гостите не се отказаха да преследват победата, до която бяха близо в 78-ата минута.

Ванчо Траянов центрира отляво, като топката беше овладяна от голмайстора Симеонов, който изведе на отлична позиция Георги Божилов. Нападателят на черноморци не прояви точен мерник и равенството се задържа до последния съдийски сигнал.

Локомотив (Мездра) - Черноморец 1:1 (0:1)

0:1 Симеонов (8 мин)
1:1 Тодоров (53)

Локомотив (Мз): Левашки, Филипов, Рачка, Трифонов, Христозов, Симоеш, Илиев, Симонович, Фонсека (36 мин - Тодоров), Лоттас (83 - Лоренцо), Мареко (51 - Георгиев)

Черноморец: Борел, Дянков, Николов, Кръстев, Старокин, Траянов, Симеонов, Цонков, Карбони (62 - Дуду), Платини (46 мин - Бонев), Божилов (79 - Фернандес)

Жълти картони: Илиев (Л); Карбони, Дуду (Ч)
Червен картон: Кръстев (Ч)

Съдия: Ивайло Бозев