Локомотив (Мездра) разгроми с 4:0 Пирин Благоевград в пореден мач от 10-ия кръг на "А" група. Много силен двубой за "железничарите" направиха нападателите Хазуров и Иса, които отбелязаха общо 3 гола. Името си сред голмайсторите записа и Страти Илиев. Благодарение на успеха воденият от Войн Войнов отбор събра на сметката си 12 точки и се устрои в средата на таблицата.

Двубоят в Мездра започна сравнително равностойно, като първото интересно положение бе пред вратата на домакините. В 16-ата минута Мирослав Ризов се възползва от неразбирателство в отбраната на "железничарите" и опита удар, но топката излезе в аут. Домакините отговориха подобаващо и точно след половин час игра откриха резултата. Нападателят Хазуров завърши точно отлична контраатака на домакините и с удар с глава след центриране на Тевия откри резултата в мача - 1:0.

След почивката момчетата на Войн Войнов тотално разбиха надеждите на благоевградчани, които се надяваха да си тръгнат поне с точка от този мач. В 57-ата минута Страти Илиев се разписа след удар от близо 30 метра. Сериозна вина за гола носи и вратарят на Пирин Галев, който не се намеси по най-добрия начин. Това попадения тотално прекърши гостите, които в следващите 10 минути инкасираха нови два гола, дело на Иса. Юношата на Левски оформи крайния резултат с попаденията си, а с асистенции и за двата гола се отчете Хазуров.

Благодарение на победата Локомотив продължи страхотната си серия от сблъсъците срещу Пирин. До момента на ниво "А" група двата отбора са изиграли 3 мача, в които "железничарите" имат 3 победи при голова разлика 9:1.

ЛОКОМОТИВ (МЕЗДРА) - ПИРИН БЛАГОЕВГРАД 4:0

1:0 Хазуров (30')
2:0 Илиев (57')