Локомотив (Пд) постигна много трудна победа като гост на Калиакра. "Смърфовете" спечелиха с 3:1 срещу домакините, като всички попадения паднаха през първата част на двубоя. Срещата ще се запомни и с някои доста спорни отсъждания на главния арбитър Богомил Маринов. Това бе първи успех за Локо (Пд) в последните 5 двубоя.

В първите минути на срещата Локо (Пд) имаше по-добри ситуации за гол. В 6-ата минута на двубоя Йордан Тодоров хвърли силно тъч, а топката попадна в Базил Де Карвальо, който стреля много силно в аут от чиста позиция.

Малко по-късно отново Карвальо подаде към Раймонди, който от чиста ситуация стреля доста слабо право в стража на домакините.

След тези няколко ситуации, Калиакра пробва да обърне развоя на играта. Все пак, Локо поведе набързо в резултата с два гола, при това само за 4 минути.

В 26-ата Карвальо бе изведен прекрасно отдясно. Нападателят напредна и подаде към Раймонди, който хладнокръвно вкара за 0:1. В тази ситуация обаче останаха много сериозно съмнения за засада на Карвальо.

В 30-ата минута дойде и второто спорно положение, при което Раймонди падна в наказателното поле след остро влизане на Детелин Димитров. Последва дузпа, от която Златински не сбърка - 2:0.

След този гол домакините от Калиакра се хвърлиха в бесни атаки, с които потърсиха гола. В 38-ата Драги Коцев сбърка фатално и подари топката на Детелин Димитров, който сам срещу вратаря вкара за 1:2.

През второто полувреме гостите от Локо (Пд) се прибраха в своята половина, докато Калиакра бе по-активния тим и търсеше неистово изравняването, което обаче така и не постигна. Вместо това, в даденото от съдията продължение Сержиьо направи бърза контраатака, при която вкара трети гол във вратата на Калиакра, оформяйки крайното 1:3.