Отборите на Локомотив (Горна Оряховица) и Нефтохимик не успяха да се победят за трети пореден път в Първа лига (1:1). Този път ремито им дойде в здрава битка от плейофите за оставане в елита - Група "Б".

Въпреки, че се оказва догонваща в резултата след гол на Венци Христов в 20-ата минута, селекцията на домакините надигра гостите си от Бургас и само множеството пропуски ги лишиха от трети пореден успех в шампионата. Изравнителното попадение за Локо бе отбелязано от най-добрия играч в мача - Аристоте Ндонгала Фунду.

Хиксът не подобри ситуацията на двата клуба в таблицата, оставяйки ги на дъното в тяхната група.

Локомотив (ГО) - Нефтохимик 1:1 (Развой на срещата по минути)

Двата тима остават на дъното в Група "Б"

Първото сериозно положение в мача дойде след 10 минути футбол. Завърналият се след контузия Венци Христов можеше да накаже грешка на съперниковия вратар Николай Банков. Националният страж излезе хазартно извън своето поле и изчисти с глава. Топката попадна в играч на Нефтохимик, който моментално комбинира с Христов, но ударът на звездата №91 мина на сантиметри от страничната греда на "железничарите".

"Шейховете" умело разучиха играта на своя опонент и в 21-ата минута нанесоха своя удар след светкавична контраатака. Влади Романов бе изведен по крилото, след което демонстрира типичната за него висока скорост. Неуловим за съперника крилото отправи перфектен пас към връхлитащия в наказателното поле Венци Христов, за който беше детска игра да матира "железничарите" за 0:1. Попадението на Венци бе четвърто с екипа на Нафтата. При него пък домакините имаха претенции за засада, който обаче не бяха зачетени от Стефан Апостолов и неговата бригада.

Локо отговори подобаващо на "морското" предизвикателство в 29-ата минута, когато Кифуети беше близо до това да изравни. Бившият играч на Ботев (Пд) се ориентира най-добре при един въздушен двубой с Влади Романов и след като топката падна на земята, африканецът отправи плътен шут, попаднал в "топлата прегръдка на Янко Георгиев".

Капитанът на Нефтохимик сътвори великолепна спасяване само 120 секунди по-късно, когато горнооряховската публика вече виждаше как любимците им стигат до така важния гол. Игор Джоман направи страхотно двойно подаване с Аристоте Фунду и последва него мощен удар под горната греда, който бе отразен с една ръка от стабилния Янко Георгиев.

Венци Христов: Мисля, че равенството с Локомотив е резонно

Венци Христов прие спокойно ремито с Локо (ГО)

"Дано до края на сезона нямам повече контузии"

Устремът на Локомотив обаче нямаше спиране. В 33-ата минута селекцията на Александър Димитров направи още един непростим пропуск пред бургаската врата. "Железничарите" внесоха сериозно напрежение след изпълнение на корнер. След като се размина с куп играчи, топката достигна до централния бранител Жан Амброуз, който от 10 метра не успя да намери очертанията на вратата.

Александър Димитров: Във всеки мач крайната ни цел е да побеждаваме

Сашо Димитров: Дано не повтарям грешките, които съм допускал преди

"Имахме повече положения от отбора на Нефтохимик"

Натискът на "черно-белите" все пак даде своя резултат и равенството беше факт в 36-ата минута. След като направи две блестящи спасявания, този път вратарят на Нефтохимик сгреши. Янко Георгиев излезе неразчетено, за да боксира една центрирана топка. За негова зла участ обаче той се размина с коженото кълбо и така я подари на Аристоте Фунду, който с глава я насочи към мрежата на Нафтата. Така конгоанецът реализира своя четвърти пореден гол в шампионата, с което остана на само едно попадение разлика от лидера на Локо по този показател - Рахави Кифуети.

Подновяването на играта не донесе промяна на случващото се в Горна Оряховица. Домакините отново разчитаха на стихийни атаки, като при една от тях Рахави Кифуети пробва изстрел от малък ъгъл, който обаче не доведе до нов гол в мрежата на Нефтохимик.

Локомотив (ГО) можеше да стигне до заслужен обрат 20 минути преди края на срещата. Най-добрият на терена днес - Аристоте Фунду напредна по крилото, след което, някъде около дузпата, намери включилия се Кифуети. Нападателят обаче по такъв начин извъртя своя глезен, че вместо в опразнения ъгъл на Георгиев, прати топката в страничната му греда.

Христо Янев: Ако нямахме дефицит от точки, щяхме да сме доста неприятен отбор за всички

Христо Янев: Признавам, че Янко Георгиев ни спаси

"Винаги е приятно да имаш футболисти, които се раздават"

До края добра възможност се откри и пред Рахави Кифуети, който при една от заключителните атаки на "черно-белите" не успя да порази вратата след удар с глава.

В следващия кръг Нефтохимик приема Берое, докато Локомотив (Горна Оряховица) ще трябва да гостува на Пирин.