Видима-Раковски хвърли бомбата в 19-ия кръг на „А" група. Считаният за почти сигурен изпадащ тим от Севлиево победи изненадващо Локомотив (Сф) с 1:0 в Надежда.

Така Видима вече има 13 точки и въпреки, че остава под чертата, вече е много по-близо до спасението. За сравнение, „железничарите" имат 16 т. и опасността от изпадане вече сериозно надвисва над глава на Тони Велков и компания.

Двубоят край „Илиянци" едва ли ще се запомни с нещо друго, освен с резултата и изключително ниската посещаемост. През първата част двата тима не предложиха абсолютно нищо на малцината по трибуните.

След почивката нещата малко се раздвижиха. Най-интересното обаче остана за последните десетина минути., Първо в 81-ата мин. Димитър Наков засече центрира не от фаул и изведе севлиевци напред.

Локо опита стихиен натиск, но така домакините само се оголиха в отбрана. Тафраджийски и Игнатов на два пъти излизаха сами срещу локомотивския вратар, но.така и не успяха да го преодолеят повторно. В последните секунди удар на Кристиан Добрев мина на сантиметри от вратата на Видима и така гостите си тръгнаха с трите точки.