Литекс завърши сезона по шампионски, а Нифлор като голмайстор. Хеттрик на французина донесе победа с 4:2 на шампионите в Своге срещу Спортист. Хеттрик от асистенции направи капитанът на Литекс Ивелин Попов, а Нифлор стана голмайстор на шампионата с 19 гола. Спортист пък ще си припомни футбола с марка "Б" група.

Двубоят започна с по-добра игра на шампионите и те поведоха още в 7-ата минута. Тогава Нифлор подаде към Ивелин Попов, който навлезе в пенала и пусна топката към Цветанов, а Чико без проблем я засече във вратата - 0:1. След още 13 минути "оранжевите" стигнаха и до втори гол срещу слисаните домакини. Той бе изработен отново от Попов, който навърза трима от съперника и сложи топката на главата на Нифлор за 0:2.

Малко по-късно обаче и Спортист се добра до гол. Грешка в защитата на Литекс позволи на Ивайло Димитров да излезе сам срещу Голубович, който трябваше да види как топката минава покрай него и се удря в гредата преди да спре в мрежата - 1:2.

Това попадение не стресна момчетата на Червенков, а в 37-ата минута Попов и Нифлор повториха упражнението. Попето отново дриблира покрай защитата на домакините и подаде за Нифлор, който стреля между краката на Тошко Кючуков за 1:3.

В началото на втората част Пламен Николов изпусна на празна врата да направи 1:4, а в следващия половин час не се случи нещо запомнящо се. В 77-ата минута Евгени Игнатов посрещна лошо изчистена топка и с бомбен шут под гредата вкара последния гол за Своге в "А" група. Надеждите им за реми обаче бяха попарени секунди по-късно, когато Илиев събори Георги Миланов в пенала, а Нифлор оформи хеттрика си с точен удар от бялата точка - 2:4.