Литекс сложи край на серията от 7 поредни мача без успех (3 поредни загуби) и най-накрая победи! В първи мач от междинния 32-и кръг, ловчанлии се наложиха с 3:0 над Локомотив (Пд). В герой за домакините се превърна Джордан, който откри резултата, а след това асистира за следващите две попадения, дело на Момчил Цветанов и Армандо Ваюши.

Победата бе първа за Миодраг Йешич при повторното му завръщане начело на Литекс. Благодарение на трите точки ловчанлии поне за няколко часа ще се върнат на второ място в класирането, изпреварвайки ЦСКА.

През първото полувреме Литекс и Локо направиха безумно слаб мач, като единственото по-интересно положение бе един пропуск на Джордан в началото.

Секунди след подновяването на играта обаче Литекс откри резултата. Резервата Том центрира от свободен удар, топката рикошира в тяло на бранител на Локо, с което затрудни Данчо Господинов. Вратарят не се намеси добре и изби право на крака на Джордан, който на празна врата вкара с лекота.

Попадението успокои домакините, които се развихриха и до края на мача създадоха още поне 5-6 отлични положения за гол. От тях обаче „оранжевите" се възползваха „само" от две.

В 64-ата минута Момчил Цветанов вкара на празна врата, след като получи уникален пас от падналия на земята Джордан. 10 минути преди края на срещата се разписа и Ваюши, отново възползвайки се от пас на Джордан.

ЛИТЕКС - ЛОКОМОТИВ (ПД) 3:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)