Лудогорец и Литекс завършиха наравно 1:1 в много интересен мач от 25-ия кръг на „А" група. Крайният изход не е от много полза на нито един от двата тима. Разградчани вече са на 8 точки от лидера в класирането ЦСКА. Ловчанлии  пък пропуснаха шанса за се откъснат пред Левски на четвъртото място, която ще загубят, ако "сините" надиграят Калиакра утре.

Лудогорец имаше голямо игрово преимущество през първата част. Кабаселе пропусна най-чистото положение през първите 45 минути, след като изведен сам срещу Пиргов, би в тялото на вратаря.

След почивката картината на терена не се промени особено. Марселиньо пропусна още едно чудесно положение, а домакините имаха претенции и за игра с ръка на Итуа в пеналта, след като бранителя спря с гърди голов шут на Стоянов.

Лудогорец се улисаха в атаки и както често става, допуснаха гол. Момчеил Цветанов бе изведен отлично от Мирасема в 75-ата мин. и би покрай лошо излезлия Голубович. Гостите обаче не успяха да се нарадват на гола. Пет минути по-късно разградчани изравниха чрез Генчев след хубава, многоходова атака.

В последните 10 минути Лудогорец се хвърли ва банк и можеше да бъде наказа за това, но Мирасема профука две чисти положения за Литекс сам срещу вратаря. В крайна сметка двата отбора трябваше да се задоволят с точката.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛИТЕКС 1:1 (СТАТИСТИКА)