Литекс победи Пирин (Гоце Делчев) в мач от 28-ия кръг. В югозападния град „оранжевите" се наложиха с 2:0, но срещата нямаше никакво значение и за двата тима. В миналия кръг неврокопчани си осигуриха оставане в „А" група след победата над Локо (Сф) (1:0).

Литекс пък отдавна се сбогува с мечтата си за евро квоти и сега доиграва сезона. Мачът в Гоце Делчев започна равностойно.

В 19-ата минута гостите бяха близо до гола след като Васил Божиков засече с глава центриране, но стреля от отлична позиция в аут.

В 30-ата минута неврокопчани също сътвориха опасност. Хазуров излезе сам срещу Пиргов, но в последния момент Грозев го застигна и изби. В крайна сметка гостите поведоха в 39-ата минута. Ваюши центрира към Грозев, който непокрит в наказателното поле направи 1:0.

През втората част темпото на игра рязко спадна. В 58-ата минута главният съдия Радослав Станев сгреши като отмени чист гол на Литекс. Ванжер засече топка от Ваюши и стреля точно в мрежата на Юсеф, но според рефера бразилецът е бил в засада. Решението му обаче остана твърде спорно, тъй като при повторенията се видя, че няма офсайд.

Интересен факт от срещата беше, че първият жълт картон беше вдигнат чак в 80-ата минута, когато Румен Лапантов бе санкциониран за нарушение срещу Ванжер.

В самия край на мача Георги Миланов изпълни великолепно пряк свободен удар, Юсев не успя да се намеси убедително и довкара топката в собствената си мрежа за 0:2

След този мач Литекс е пети с 49 точки, а Пирин е 11-ти с 31 пункта.