Литекс успя да се наложи с 2:1 при гостуването си на Ботев (Пловдив) в мача от 20 кръг на "А" група.

Резултата на стадион "Христо Ботев" откри Атанас Чипилов, който се разписа в 9-ата минута. Младежкият национал се възползва от грешка на вратаря на Литекс Тодор Тодоров, който не успя да изчисти и нападателят безпроблемно прати коженото кълбо в горния десен ъгъл на вратата.

Ловчанлии реагираха като ужилени и само девет минути по-късно новото попълнение на "оранжевите" Бето изравни след центриране на Манолев. До края на първото полувреме следваха атаки и към двете врати, но до нов гол така и не се стигна.

През втората част гостите излязоха по-мотивирани и няколко удара минаха на сантиметри покрай вратата на Лилчо Арсов. В 61-ата минута на срещата, след изпълнение на фаул, Том подаде към Занев, който с бомбен шут отбеляза за 2:1. Пет минути по-късно Бето пропусна да се разпише за втори път, след като излезе сам срещу стража на пловдивчани, но не можа да го преодолее.

До края на двубоя домакините се отчетоха само с няколко контраатаки, но до по-сериозно положение пред стража на ловчанлии Тодоров не се стигна. С победата Литекс нанесе първата домакинска победа на Ботев през този сезон.