Шампионът Литекс се изравни по точки с лидера в класирането Левски, след като победи Сливен с минималното 1:0. Точен за "оранжевите" бе Вилфред Нифлор от дузпа в края на първото полувреме. Двата отбора се изправиха в първи двубой от X-ия кръг на "А" група, а успехът е трите поред за шампионите.

Мачът далеч не започна силно за Литекс, като в първите минути домакините от Сливен наложиха натиск. Постепенно обаче опитният отбор на Любослав Пенев овладя средата на терена, с което и инициативата в мача.

В 41-ата минута Том се възползва от груба грешка на противников играч и се озова очи в очи с Караманов. Стражът на Сливен го фаулира и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Вилфред Нифлор нямаше проблеми и откри резултата.

След почивката главният мениджър на домакините Драголюб Симонович направи 3 промени в състава си, но до изравнителен гол така и не се стигна. От своя страна Литекс заигра на контраатака, като в края на мача Дока можеше да запише името си сред голмайсторите, но Караманов с мъка изби в корнер.

В крайна сметка Литекс взе своето и се изравни по точки с лидера в класирането Левски. Двата отбора имат по 22 точки, но "сините" са с мач по-малко.

СЛИВЕН - ЛИТЕКС 0:1

0:1 Нифлор (43-дузпа)