Шампионът на България Литекс нанесе първа загуба на Черно море за сезона. Двата отбора се изправиха в дерби мач от V-ия кръг на „А" група, а ловчанлии се наложиха с минималното 1:0. Автор на гола стана националът Николай Бодуров в края на първата час.

Така след 4 поредни победи „моряците" претърпяха загубя, която им коства и лидерската позиция в класирането. Поне до понеделник вечер начело на „А" група ще бъде Литекс, който с днешния успех събра на сметката си 13 точки.

Като цяло двата отбора изиграха равностоен мач, в който чистите голове възможности бяха рядкост. През първата част по-агресивни бяха момчетата на Любослав Пенев, които чрез Светльо Тодоров първи стигнаха до реално положение, но опитният нападател не успя да се разпише от няколко метра. В самото начало на срещата пък играчите на Литекс претендираха за дузпа за игра с ръка в полето на Александров, но главният съдия остана безмълвен. И когато първата част вървеше към края си, домакините откриха резултата. Николай Бодуров засече с глава центриране на Христо Янев и матира стража на гостите Илко Пиргов.

След почивката варненци опитаха да стигнат до изравнителен гол, но не сполучиха. В малкото случаи, в които бе затруднен, стражът на Литекс Винисиус се справи на висота.

Двубоят бе изгледан от президента на Република България Георги Първанов.

ЛИТЕКС - ЧЕРНО МОРЕ 1:0 (СТАТИСТИКА)