Литекс победи с 3:1 Локомотив (София) в дербито на 21-я кръг на родната "А" футболна група в двубой, игран на градския стадион в Ловеч.

Ловчанлии имаха затруднения единствено през първото полувреме, когато гостите дори можеха да вземат гол преднина. Калоян Караджинов обаче пропусна от единайсетметров наказателен удар, спасен от Витомир Вутов.

Домакините първи поведоха в резултата чрез гол на Петър Златинов в 60-та минута, когато негов удар по диагонала изненада Урош Голубович. Шест минути по-късно обаче Марчо Дафчев изравни с неспасяемо воле от границата на пеналта.

В 77-та Иван Пасков фаулира Миливое Новакович в наказателното поле и от дузпа резервата Живко Желев изведе Литекс напред - 2:1. Точка на спора сложи Ивелин Попов в 85-та минута, с което бе оформен и крайният резултат в мача.