Литекс е само на 2 точки от спечелването на четвъртата в историята си титла. Ловчанлии разгромиха с 4:1 у дома Монтана и запазиха преднината си от 5 точки пред втория Левски 2 кръга преди края. Така на Любо Пенев и ко има трябва само още победа или дори две ремита, за да триумфират пак със златните медали.

Дока откри за Литекс в 25-ата минута, завършвайки многоходова атака на домакините. Само 5 по-късно бразилецът отново бе в прегръдките на своите съотборници.Той пресече ужасен пас на Гай и удвои,  останал сам срещу вратаря.

Веднага след почивката Александър Барт направи резултата класически, засичайки с красиво воле центрира отляво.

В 63-ата мин. обаче Барт сбърка нелепо. французинът се опита да върне към Голубович, но пасът бе пресечен от Иванов, който с малко късметлийски рикошет успя да намали.

Петър Занев покачи на 41 20 минути преди края. Защитникът проби отлично и чукна към Светльо Тодоров. Нападателят му спря топката, а Занев с мощен шут матира Христо Иванов.

При този убедителен резултат, срещата просто се доиграваше до края.