Славия и Литекс завършиха наравно 2:2 в дербито на четвъртия кръг на "А" група. "Оранжевите" успяха да стигнат избегнат загубата при гостуването си на стадиона в квартал "Овча купел", след като губеха с 1:2 на полувремето.

Домакините започнаха много активно още в третата минута Радослав Рангелов откри резултата след великолепен удар от 25 метра, който препарира вратаря на гостите Витомир Вутов. Литекс опита да върне попадението, но пет минути преди края на първата част Илия Илиев удвои преднината на "белите" след отлично изпълнен пряк свободен удар.

Вместо да задържат преднината си от два гола на полувремето, играчите на Ратко Достанич допуснаха гол още в следващата атака на гостите - Станислав Манолев центрира отляво и Борислав Хазуров засече топката с глава в мрежата на Петров.

През втората част играчите на Литекс излязоха мотивирани да не загубях срещата. В 53-ата минута защитникът на "оранжевите" Живко Желев стреля от фаул, топката рикошира в защитник на Славия и облиза страничния стълб на вратата на Емил Петров, напускайки полето в корнер.

Седем минути преди края на срещата домакините пропуснаха да решат изхода на двубоя - Мечечиев изведе автора на втория гол Илиев сам срещу Витомир Вутов, но младокът стреля над вратата.

В последните минути възпитаниците на Люпко Петрович буквално натикаха "белите" в полето им и не и без известна доза шанс стигнаха до изравняването чрез новото холандско попълнение Тийс Слуйтер в 87-ата минута.

В другата среща от кръга Локомотив (София) стигна до трудна победа над гостуващия тим на Беласица. Победното попадение вкара полузащитникът Марчо Дафчев в 37-ата минута след безпощаден изстрел от пряк свободен удар. През втората част гостите опитаха да върнат попадението, но в крайна сметка победата бе за домакините.

Успехът изкачи "железничарите" на върха на класирането на "А" група с пълен актив от 12 точки. Вторият - ЦСКА, изостава на три точки, но има и мач по-малко.

Славия - Литекс - 2:2 (2:1)
голмайстори: 1:0 Радослав Рангелов 3, 2:0 Илия Илиев 40; 2:1 Борислав Хазуров 41, 2:2 Тийс Слуйтер 88

Локомотив (София) - Беласица - 1:0 (1:0)
голмайстор: 1:0 Марчо Дафчев 37