Отборът на Литекс се върна на второто място в класирането в „А" група, след като в последен мач от VI-ия кръг победи с 2:1 Любимец. Двата тима предложиха истинско дерби на градския стадион в Ловеч, а с гол в продължението домакините взеха трите точки.

През първата част голове не паднаха, макар ловчанлии на два пъти чрез Ваюши да имаха отлични положения. Още в началото на второто полувреме обаче резултатът беше открит. Будинов бе оставен непокрит на границата на малкото поле и с точен удар изведе Любимец напред в резултата.

Напълно очаквано момчетата на Златомир Загорчич се хвърлиха в атака, но трябваше да чакат до 70-ата минута, за да изравнят резултата. Точен бе Джордан, който се разписа с много красив удар от десетина метра. Натискът на „оранжевите" продължи и вторият гол бе въпрос на време, но вратарят на Любимец Рашков поне на 5 пъти направи феноменални спасявания.

В 93-ата минута обаче стражът на гостите капитулира. Джордан намери добре в полето Ваюши, който със слаб, но точен удар, прати топката в долния ляв ъгъл - 2:1.

След изиграването на двубоите от кръга Литекс събра 14 точки, с една по-малко от лидера и шампион Лудогорец. Любимец е на четвърта позиция с 12 точки на сметката си.

ЛИТЕКС - ЛЮБИМЕЦ 2:1 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)